Монітори проекту “Омбудсман +” звітують про діяльність на Вінниччині 

Вже за тиждень вінницькі активісти зможуть переконатися, чи виконає керівництво міста обіцянку щодо відкритості засідань сесій міськради. 25 березня відбудеться чергове засідання Вінницької міськради і представники громадськості вкотре спробують потрапити до залу засідань. 

Про це повідомила активістка, монітор проекту “Омбудсман +” у Вінниці Юлія Грига. 

 

12527980_1034627383250422_1299580323_nЗ грудня 2015 року ми моніторимо ситуацію з виконанням Закону України про доступ до публічної інформації і намагамося потрапити на сесію Вінницької міськради. Однак усі спроби потрапити далі турнікету, розташованого на пропускному пункті, є невдалими,” – зазначає Юлія Грига і додає, що головною метою сьогодні є домогтися прозорого процесу участі громадськості в засіданнях сесій міськради. 

Окрім заборони відвідування сесій, великою проблемою вона вважає і недосконалість роботи офіційного сайту Вінницької міськради, що було виявлено в процесі моніторингу за проектом “Омбудсман +”, який Інститут Медіа Права здійснює за підтримки ПРООН. 

Одним із спірних питань є оприлюднення проектів рішень сесій міськради: їх просто не публікують у відповідному розділі на сайті міськради. Також велике питання щодо оприлюднення порядку денного сесії: взагалі немає проектів порядку денного сесії. У розпорядженні міського голови він написаний, як додаток, але насправді додатку не існує. Таке недотримання вимог закону в інформаційному департаменті міськради пояснюють динамічністю процесу і постійною зміною документів,” – розповідає Юлія Грига.

Вона зазначає, що у ході моніторингу виконання Закону України про доступ до публічної інформації було виявлено і проблему з нумерацією проектів рішень: знайти на сайті міськради документ без точної назви або точних реквізитів (номера) нереально. 

Однак є і позитивні звершення завдяки діяльності нашого проекту “Омбудсман +” : з 26 лютого запрацює он-лайн трансляція сесій міськради,” – зазначила Юлія Грига і додала, що на запити у Вінницькій міськраді відповідають вчасно та вичерпно. 

Вінниччина є лише однією з областей, де монітори проекту “Омбудсман +” проводять свою діяльність. В рамках проекту Платформа «Омбудсман Плюс» планується проведення 5 хвиль моніторингу виконання Закону «Про доступ до публічної інформації»у 19-ох областях України.  

 

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: