Моральна шкода у вигляді…

June 6, 2009
Другого червня 2009 року Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проект Закону України “Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо відшкодування моральної шкоди” (законопроект № 4332, н.д. Олександр Лавринович, фракція Партії регіонів, н.д. Андрій Портнов, фракція БЮТ).

Законопроектом визначається, що поширення завідомо неправдивих відомостей є дією що спричиняє моральну шкоду і, відповідно, мають відшкодовуватися. Розмір моральної шкоди має визначатися судом залежно від характеру правопорушення, статусу особи, якій завдана така шкода, характеру та способу поширення завідомо неправдивих відомостей, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості, а також матеріальний стан особи, яка нанесла таку шкоду.

Зазначимо, що діюча редакція цієї статті визначає, що суд має виначати розмір моральної шкоди також залежно від характеру правопорушення, але з урахуванням глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення.

При визначенні розміру відшкодування враховуються лише вимоги розумності і справедливості.

Адреса законопроекту: http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=34969