Мораторій підписано

February 10, 2009
Десятого лютого 2009 року Президент України підписав Закон України “Про мораторій на відчуження від редакцій державних та комунальних засобів масової інформації приміщень та майна” № 883–VІ.

Закон спрямований на запобігання зловживанням, усунення порушень і недопущення відчуження приміщень та майна редакцій державних та комунальних засобів масової інформації.

Закон набуває чинності з моменту опублікування і діє до набуття чинності законом про реформування державних та комунальних засобів масової інформації.

Протягом цього періоду встановлюється мораторій на укладення та виконання договорів купівлі-продажу, застави, іпотеки, внесення їх до статутних капіталів (фондів) суб’єктів господарювання, передачу в оренду та інше користування та вчинення інших цивільно-правових правочинів, які передбачають перехід права власності з державної та комунальної до інших юридичних та фізичних осіб. Мораторій не поширюється на приміщення та майно редакцій державних та комунальних засобів масової інформації, що перебувають у податковій заставі або під адміністративним арештом активів.

Прикінцевими положеннями закону доручається Фонду державного майна України за участю народних депутатів України, депутатів місцевих рад, представників органів державної влади, до сфери управління яких належать відповідні засоби масової інформації:

протягом десяти робочих днів із дня набуття чинності цим Законом скласти перелік приміщень редакцій державних та комунальних засобів масової інформації, які забороняється відчужувати;

протягом двадцяти робочих днів після складення зазначеного переліку:

провести інвентаризацію відповідних приміщень та майна;

щодо кожного приміщення документально визначити законність його перебування у володінні та користуванні;

щодо кожного приміщення, внесеного до зазначеного переліку, встановити розмір частки держави та інших суб’єктів господарювання;

перевірити законність відчуження приміщень та майна редакцій державних та комунальних засобів масової інформації протягом 2000-2009 років і в разі порушення законодавства України вжити заходів щодо їх повернення законному власнику.

Крім того, Кабінет Міністрів України має протягом місяця з дня набуття чинності цим Законом внести на розгляд Верховної Ради України законопроект про реформування державних та комунальних засобів масової інформації.