«Регіональний центр прав людини» домагатиметься через суд прозорого проведення громадських експертиз

За сприяння Фонду захисту права на доступ до інформації, що підтримується Інститутом Медіа Права, «Регіональний центр прав людини» оскаржує в суді порушення права на доступ до публічної інформації.

Громадська організація звернулась до Міністерства юстиції України із запитом про надання копії запиту ГО «Луганська правозахисна група» від 15.04.2014 №28/14 щодо проведення громадської експертизи. У Наказі Міністерства, відповідно до якого було розпочато експертизу, не було визначено ні підстав, ні основних питань дослідження, тому  неможливо було визначити її предмет. У зв’язку з цим,Регіональний центр прав людини хотів отримати копію відповідного запиту, щоб дослідити, чи відповідали винесені на експертизу питання інтересам суспільства, а також з метою уникнути в подальшому дублювання запитань громадської експертизи.

У наданні вказаної інформації запитувачу було відмовлено на тій підставі, що вона не включена до Переліку видів публічної інформації, розпорядником якої є Міністерство юстиції України.

Варто зауважити, що Закон «Про доступ до публічно інформації» не передбачає створення подібних переліків і відносить до «публічної»усю інформацію, що є у володінні органу державної влади. Обмежити доступ до певних даних можна лише за умови, що така інформація є конфіденційною, таємною чи службовою, а також шкода від її поширення значно переважатиме суспільний інтерес в розкритті інформації.

Таким чином, вважаючи відмову в наданні копії документу неправомірною, ГО «Регіональний центр прав людини» звернувся до Фонду захисту права на доступ до інформації з проханням забезпечити юридичний супровід судової справи. На разі позов розглядається Окружним адміністративним судом м. Києва.

 Інтереси організації у суді представляє адвокат Сергій Заєць.

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: