До 1 липня цього року Держкомтелерадіо збирав заявки від видань, що бажають бути реформованими на першому етапі. 19 липня на офіційному веб-сайті органу було оприлюднено Проект переліку друкованих засобів масової інформації та редакцій, реформування яких здійснюється на першому етапі.
Примітно, що з 237 видань, що планують реформуватися у 2016 році, лише 11 засновані органами державної влади та іншими державними органами. Ось їх перелік:
1) газета “Пенсійний кур’єр” (засновник – Пенсійний фонд України)
2) журнал “Вісник Пенсійного фонду України” (засновник – Пенсійний фонд України)
3) ДП “Редакція журналу “Охорона праці” (засновник – Державна
служба України з питань праці)
4) редакція газети “Ваше здоров’я” (засновник – Міністерство охорони здоров’я України)
5) редакція журналу “Фінансовий контроль” (засновник – Державна фінансова
інспекція України)
6) ДП “Редакція журналу “Землевпорядний вісник” (засновник – Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру)
7) редакція журналу “Конкуренція. Вісник Антимонопольного комітету України” (засновник – Антимонопольний комітет України)
8) журнал “Адміністративне судочинство. Судова практика в адміністративних справах” (засновник – Вищий адміністративний суд України)
9) журнал “Правові висновки Верховного Суду України” (засновник – Верховний Суд України)
10) журнал “Господарське судочинство. Судова практика у господарських справах” (засновник – Верховний Суд України)
11) науково-практичний журнал “Врачебное дело” (“Лікарська справа”, засновник – Міністерство охорони здоров’я України).
Нагадаємо, за Законом України «Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ» передбачено, процес реформування преси відбуватиметься у два етапи: під час першого етапу реформуватимуться лише ті видання, які виявили бажання та звернулись із відповідним клопотанням до Держкомтелерадіо. Для цих видань реформування має завершитись до кінця 2016 року.