Парламент підтримав у першому читанні законопроекти про відкриті дані

March 5, 2015
Більшістю голосів народні депутати проголосували у першому читанні законопроекти про оприлюднення публічної інформації у формі відкритих даних.
 
На засіданні парламенту 5 березня народні депутати більшістю голосів підтримали законопроекти про відкриті дані, а саме законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до публічної інформації у формі відкритих даних» ( проект № 2171) та законопроект «Про внесення змін до статті 28 Бюджетного кодексу України щодо доступу до інформації про бюджетні показники у формі відкритих даних» (проект №2172).

Обидва законопроекти було подано на розгляд парламенту Президентом України. Зокрема, проект № 2171передбачає вдосконалення Закону України «Про доступ до публічної інформації» в частині обов’язкового оприлюднення окремих видів публічної інформації у формі відкритих даних, тобто у форматі, який дозволяє автоматизовану обробку, вільний та безоплатний доступ до такої інформації. При цьому, «будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, в тому числі в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту, публічну інформацію у формі відкритих даних з обов’язковим посиланням на джерело отримання такої інформації». 

Проект №2172 передбачає оприлюднення у форматі відкритих даних також бюджетних запитів, квартальної та річної звітності про виконання Державного бюджету України, паспортів бюджетних програм та звітів про виконання паспортів бюджетних програм, рішень про місцеві бюджети, інформації про виконання Державного бюджету України та місцевих бюджетів (крім бюджетів сіл і селищ).

Законопроекти були підготовлені в рамках Ініціативи «Партнерство “Відкритий Уряд» та на виконання Антикорупційної стратегії України 2014-2017, за якими передбачається створення нормативно-правової та організаційної основи для запровадження доступу до інформації у формі “відкритих даних” і повторного використання інформації для підвищення прозорості державної політики. Прийняття таких змін зможе суттєво посилити гарантії доступу громадян до суспільно важливої інформації та наблизить Україну до міжнародних стандартів обігу публічних даних.