Парламент прийняв за основу законопроект про посилення відповідальності за посягання на журналістів

July 25, 2014

Верховна Рада проголосувала  у першому читанні за проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України  щодо посилення гарантій законної професійної діяльності журналістів (проект № 4013, н.д. Валерій Карпунцов), що передбачає встановлення на законодавчому рівні додаткових гарантій  безпеки діяльності журналістів, зокрема шляхом посилення кримінальної відповідальності за вчинення злочинів проти журналістів у зв’язку з здійсненням ними законної професійної діяльності.

Автор законопроекту пропонує включити до Кримінального кодексу низку статей, що передбачають відповідальність за злочини проти журналістів, зокрема,  за погрозу чи насильство щодо журналіста, його близьких родичів або членів сім`ї. При цьому, вчинення таких дій працівниками правоохоронних органів чи іншими службовими особами передбачає склад окремого злочину і серйознішу відповідальність (до 14 років позбавлення волі, та до 15 років – якщо вчиняються організованою групою). За посягання на життя журналіста або захоплення його як заручника встановлюється відповідальність у вигляді від 8 до 15 років позбавлення волі, а також довічне позбавлення волі у випадку умисного вбивства.

В проекті закону також передбачено встановлення кримінальної відповідальності за умисне знищення або пошкодження майна журналіста (до 5 років позбавлення волі, а якщо такі дії вчиняються загальнонебезпечним способом або спричиняють тяжкі наслідки – до 15 років позбавлення волі).

Картка законопроекту:

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=49562