Перехоплення телекомунікацій

Другого вересня 2010 року до Верховної Ради України було внесено проект Закону України “Про внесення змін до частини четвертої статті 39 Закону України “Про телекомунікації” (законопроект №7023-1; н.д. Юрій Кармазін, фракція НУНС; щодо встановлення на телекомунікаційних мережах технічних засобів для перехоплення комунікацій і оплати цього уповноваженими органами)”.

Автор пропонує встановити режим, за яким обов’язок встановлення на обладнанні операторів телекомунікацій, які експлуатують телекомунікаційні мережі, і провайдерів телекомунікацій, які з використанням свого обладнання надають телекомунікаційні послуги, технічних засобів уповноважених органів, необхідних цим органам для здійснення оперативно-розшукових заходів, і забезпечення функціонування таких технічних засобів відбувається виключно на підставі постанови суду, належним чином завірену копію якої операторам і провайдерам передає представник уповноваженого органу у визначеному законом порядку.

Також провайдери та оператори у межах своїх повноважень мають сприяти проведенню оперативно-розшукових заходів та недопущенню розголошення організаційних і тактичних прийомів їх проведення, з обов’язковим забезпеченням захисту зазначених технічних засобів від несанкціонованого доступу.

Розмір та порядок сплати операторам та провайдерам телекомунікацій коштів за оренду їхнього обладнання та приміщень для розміщення технічних засобів уповноважених органів, а так само виплату компенсацій витрат на розміщення, обслуговування та охорону цих технічних засобів, встановлює Кабінет Міністрів України.

Зауважимо, що зазначений проект є альтернативним, адже у липні 2010 року н.д. Олександр Скибінецький, фракція БЮТ та н.д. Юрій Самойленко, фракція Партії Регіонів зареєстрували законопроект, за яким оператори і провайдери телекомунікацій мають встановлювати таке обладнання за власний рахунок.


Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: