Потребу дієвого законодавчого захисту викривачів в Україні підтвердили представники Blue Print for Free Speech

March 17, 2016

Коаліція Intitiative 11 продовжує роботу над створенням дієвих законодавчих гарантій для захисту викривачів в Україні. 

12422298_10201907721811086_959215455_oВсеукраїнська Ліга правників проти корупції та Інститут Медіа Права запросили представників організації Blue Print for Free Speech, яка є партнером по коаліції Intitiative 11, обговорити з українськими експертами в сфері захисту викривачів підготовлений законопроект, а також поділитися кращими світовими практиками в цій сфері.

Зокрема, 16 березня в офісі Реанімаційного Пакету Реформ виконавчий директор Blue Print for Free Speech Сьюлетт Дрейфус і науковий керівник Саймон Вольф висловили позицію щодо деяких законодавчих гарантій, які повинні існувати для дієвого захисту викривачів в Україні.

Зокрема, Сьюлетт Дрейфус зазначила про необхідність, щоб викривачі приймали самі рішення, які канали для розкриття інформації використовувати. Вона вважає, що це стане стимулом для органів державної влади та приватних корпорацій створювати надійні внутрішні канали розкриття інформації з метою запобігання винесенню “брудного сміття” за межі організації.

Сьюлетт Дрейфус зауважила, що створення досудового механізму захисту викривачів зможе забезпечити реальний оперативний захист викривачів від переслідування на робочому місці.

У свою чергу Саймон Вольф наголосив на необхідності встановлення обов’язкової фінансової винагороди за викриття задля заохочення пересічних громадян до викривання.

12422141_10201907721931089_936123735_o (2)Представники організації Blue Print for Free Speech звернули увагу, що закон повинен бути чітким, зрозумілим і містити весь спектр можливих гарантій для захисту викривачів, а також не повторювати помилки законів інших країн, що були ухваленні раніше. Як приклад, важливо, щоб закон захищав не лише осіб, які пов’язані із викривачами по роду їх службових обов’язків, а також інших осіб, які робили викриття чи допомогли при викритті інформації.

Загалом участь у зустрічі взяли експерти Реанімаційного Пакету Реформ та Intitiative 11.