Президент зупинив “цифру”

Двадцять шостого грудня 2008 року Президент України видав указ № 1215/2008 “Про зупинення дії постанови Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2008 року №1085”.

Президент аргументує свої дії тим, що “перехід від аналогового до цифрового телерадіомовлення без належної державної підтримки соціальної складової такого процесу, з огляду на соціальну значимість ефірного наземного телебачення, призведе до обмеження доступу громадян до інформації“, що, у свою чергу, є порушенням ст. 17 (безпека держави), ст. 34 (право на інформацію) та ст. 50 (доступ до екологічної інформації, якості харчових продуктів) Конституції України, а також ст. 7 Закону України «Про основи національної безпеки України».

Крім того, Президент вважає, що передбачена програма створення інфраструктури цифрового мовлення може призвести до порушенням Україною міжнародних зобов’язань за Регіональною угодою “Женева-2006”.

Зазначимо, що Державна програма цифрового телерадіомовлення була офіційно оприлюднена в газеті “Урядовий Кур’єр” і набула чинності 25 грудня 2005 року.

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: