Публічне звернення Руху ЧЕСНО щодо передвиборчої агітації

May 24, 2014
Публічне звернення Руху ЧЕСНО щодо передвиборчої агітації

Занепокоєння учасників Руху викликають численні рекламні щити (біл-борди) на носіях зовнішньої реклами Києва та інших міст країни, які за стилістикою та змістовним наповненням аналогічні матеріалам передвиборної агітації кандидата на пост Президента України Петра Порошенка.

Зокрема, зазначені рекламні носії оформлені з використанням кольорів та шрифтів передвиборної агітації кандидата Петра Порошенка, містять передвиборний слоган кампанії «ЧАС ЖИТИ ПО-НОВОМУ» та слова «25 ТРАВНЯ ТВІЙ ГОЛОС ВИРІШАЛЬНИЙ». Незважаючи на відсутність підпису кандидата Петра Порошенка, ми не маємо сумніву, що розміщення цих рекламних щитів стимулює голосувати саме за цього кандидата на пост Президента України.

Згідно із п. 1 ст. 58 чинного Закону України «Про вибори Президента України» здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата на пост Президента України у будь-якій формі та будь-якими засобами, в тому числі у формі розміщення друкованих агітаційних матеріалів чи політичної реклами на носіях зовнішньої реклами є передвиборною агітацією, навіть без безпосереднього зазначення імені конкретного кандидата.  

Також закон забороняє будь-яку політичну агітацію у переддень та день проведення виборів – 23 та 24 травня. Водночас, досвід минулих виборів в Україні показує, що до подібної практики розміщення у «дні тиші» агітації без зазначення назви політичної сили чи імені кандидата свого часу вдавалися кандидати від Партії регіонів та Батьківщини.  

Зі сподіванням на відкритість та доброчесність кандидатів на пост Президента щодо їхньої агітаційного кампанії, а також зважаючи на продемонстровану готовність кандидатів до діалогу з Рухом ЧЕСНО щодо фінансової прозорості та деклароване прагнення перейти до політики нової якості, учасники Руху ЧЕСНО просять команду Петра Порошенко дати відповіді на наступні питання:

1) Чи є зазначений матеріал на носіях зовнішньої реклами передвиборною агітацією кандидата на пост Президента України Петра Порошенка?

2) Чи здійснено розміщення цих матеріалів на носіях зовнішньої реклами за рахунок коштів виборчого фонду кандидата на пост Президента України Петра Порошенка?

Заздалегідь вдячні за оперативну відповідь та просимо надіслати її на адресу: info.chesno@chesno.org.  Наш контактний тел. : (067) 658-77-98

З повагою,

Рух ЧЕСНО

Кампанія «Чесний кандидат» реалізується коаліцією учасників Руху ЧЕСНО – громадськими організаціями Інститут Медіа Права, Інститут Масової Інформації, Центр UA, Фонд «Демократичні ініціативи» ім.Ілька Кучеріва – у партнерстві з IFES-Україна. www.chesno.org


Рекламні борди із агітаційним слоганом Петра Порошенка зафіксовано за адресою:

1.1. Київ, Повітрофлотському проспекті,

1.2. Київ, вул. О.Теліги,

1.3. Київ, бул.Перова,

1.4. Київ, Кільцева дорога,

1.5. Вишневе, вул. Київська,

1.6. Біла Церква, вул.Київська.