Реформування преси: у журналістів залишився лише місяць

Громадські організації та група РПР-Медіа закликають трудові колективи державних і комунальних друкованих ЗМІ визначитися зі способом  реформування своїх видань.

З 1 січня 2016 року стартував процес реформування друкованих ЗМІ, засновниками яких є органи державної влади та місцевого самоврядування. Реформування покликане звільнити пресу від адміністративної цензури та  покращити конкуренцію на ринку друкованих ЗМІ. 

За законом України «Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ», процес перетворення триватиме три роки.  Проте, рішення щодо способу реформування друкованих ЗМІ мають бути прийняті впродовж наступних кількох місяців. Зокрема, відповідно до ч. 2 ст.4 Закону протягом трьох місяців з дня набрання чинності Законом трудовий колектив редакції на загальних зборах, на яких присутні не менш як три чверті загальної кількості штатних працівників, приймає рішення щодо своєї участі у реформуванні друкованого засобу масової інформації та редакції і подає засновникам (співзасновникам) пропозицію стосовно способу реформування.

Це означає, що   провести загальні збори та визначитись із участю у реформуванні і способом, після чого направити пропозиції до засновників трудові колективи редакцій  мають до 31 березня 2016 року.

У разі, якщо до 31 березня 2016 року трудові колективи не нададуть засновникам свої пропозиції щодо способу реформування, останні матимуть право ухвалити рішення на свій розсуд , внаслідок чого реформування ЗМІ відбудеться без  участі журналістів, а редакції будуть приватизовані на загальних засадах або ж закриті.

Ми закликаємо трудові колективи державних і комунальних друкованих ЗМІ якнайшвидше провести збори і прийняти рішення щодо способу реформування редакцій. 

 

ГО “Телекритика”
ГО “Інститут розвитку регіональної преси”
ГО “Інститут Медіа Права”
ГО “Інститут Масової інформації”
Медіа група Реанімаційного пакету реформ

 

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: