Реформування преси: у журналістів залишився лише місяць

March 2, 2016

Громадські організації та група РПР-Медіа закликають трудові колективи державних і комунальних друкованих ЗМІ визначитися зі способом  реформування своїх видань.

З 1 січня 2016 року стартував процес реформування друкованих ЗМІ, засновниками яких є органи державної влади та місцевого самоврядування. Реформування покликане звільнити пресу від адміністративної цензури та  покращити конкуренцію на ринку друкованих ЗМІ. 

За законом України «Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ», процес перетворення триватиме три роки.  Проте, рішення щодо способу реформування друкованих ЗМІ мають бути прийняті впродовж наступних кількох місяців. Зокрема, відповідно до ч. 2 ст.4 Закону протягом трьох місяців з дня набрання чинності Законом трудовий колектив редакції на загальних зборах, на яких присутні не менш як три чверті загальної кількості штатних працівників, приймає рішення щодо своєї участі у реформуванні друкованого засобу масової інформації та редакції і подає засновникам (співзасновникам) пропозицію стосовно способу реформування.

Це означає, що   провести загальні збори та визначитись із участю у реформуванні і способом, після чого направити пропозиції до засновників трудові колективи редакцій  мають до 31 березня 2016 року.

У разі, якщо до 31 березня 2016 року трудові колективи не нададуть засновникам свої пропозиції щодо способу реформування, останні матимуть право ухвалити рішення на свій розсуд , внаслідок чого реформування ЗМІ відбудеться без  участі журналістів, а редакції будуть приватизовані на загальних засадах або ж закриті.

Ми закликаємо трудові колективи державних і комунальних друкованих ЗМІ якнайшвидше провести збори і прийняти рішення щодо способу реформування редакцій. 

ГО “Телекритика”
ГО “Інститут розвитку регіональної преси”
ГО “Інститут Медіа Права”
ГО “Інститут Масової інформації”
Медіа група Реанімаційного пакету реформ