Рух «Стоп цензурі!» закликав обрати Тараса Шевченка членом Нацради з телебачення і радіомовлення

May 15, 2014

Представники медійної спільноти вважають, що «…Нацрада як єдиний регулятор у сфері телерадіомовлення має бути представлена кваліфікованими і досвідченими кадрами – спеціалістами у галузі телекомунікацій, телебачення, медіа-юристами, та представниками профільних громадських організацій. Майбутні члени Нацради мають ухвалювати виважені і обґрунтовані рішення, базуючись і виходячи з міжнародних стандартів, а також з інтересів усіх зацікавлених сторін – держави, галузі і громадян України, а не лише окремих власників чи фінансово-промислових груп».

Виходячи з вищенаведеного, медійники закликали український парламент обрати членом Нацради директора громадської організації «Інститут Медіа Права» Тараса Шевченка. «Як досвідчений медіа-юрист і фахівець у сфері свободи слова та інформації Тарас Шевченко має всі необхідні якості для підвищення авторитету і ролі регулятора. Тарас Шевченко є співавтором багатьох медійних законів, зокрема, Закону України «Про Національну раду з питань телебачення і радіомовлення», Закону України «Про доступ до публічної інформації», Закону України «Про суспільне телебачення і радіомовлення». Як представник громадянського суспільства Тарас Шевченко здатен враховувати не лише інтереси держави і ринку, але і громадян, як повноцінного кола суб’єктів, чиїми правами досить часто нехтували при ухваленні важливих рішень», – йдеться у заяві.

Повний текст заяви читайте тут.

Для довідки:

Громадський рух «Стоп цензурі!» створений 21 травня 2010 року. Рух є неформальним об’єднанням журналістів, що утворилося у відповідь на утиски свободи слова в Україні.

Це ініціатива українських журналістів та медійних громадських організацій щодо відстоювання свободи слова, запобігання встановленню цензури в Україні, унеможливлення перешкоджання професійній діяльності журналістів та порушення професійних стандартів при висвітленні суспільно-політичних питань.