Сайти закриватимуть за добу

Народний депутат від Партії Регіонів Володимир Олійник зареєстрував до розгляду у Верховній Раді два законопроекти:


  • Проект Закону про кібернетичну безпеку України (2207а)

  • та Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про захист суспільної моралі” (щодо захисту інформаційного простору) (2208а)


Ці законопроекти передбачають надання повноважень СБУ та МВС закривати сайти за рішенням суду в разі, якщо вони посягають на права і свободи людини, а також пропагуютьвійну, національну, релігійну ворожнечу, насильство, жорстокість, містить заклики до захоплення державної влади, повалення або насильницької зміни конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, посягання на права і свободи людини, вчинення терористичних актів або інших кримінально караних діянь

 

Медіа експерти наголошують на нечіткості механізмів визначення матеріалу протизаконним, що становить особливу небезпеку для існування будь-якого інтернет-сайту.

Також законопроекти пана Олійника також містять зобов’язання інтернет-провайдерів за першим запитом СБУ чи управління МВС із боротьби з кіберзлочинністю надавати дані про своїх абонентів і споживані ними послуги. При цьому самі інтернет-користувачі про це не будуть знати, адже провайдери будуть позбавлені права повідомляти своїх абонентів про передачу такої інформації правоохоронцям як під час дій, так і у випадку закритят справи.
Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: