Рух ЧЕСНО у рамках кампанії «ЧЕСНО. Фільтруй суд!» відстежуватиме долю 7606 українських суддів, які працюють в 765 судах усіх рівнів: від кар’єри до майнових декларацій. Про це під час відкритого форуму «ЧЕСНО. Фільтруй суд: через очищення – до справедливого суду» заявив співголова Ради Реанімаційний пакет реформ та співініціатор Громадський рух “Чесно” | Civic movement “Chesno”, директор Центр демократії та верховенства права CEDEM Тарас Шевченко.
Він повідомив, що Рух ЧЕСНО планує:
- зібрати інформацію про понад 7 тисяч суддів та оприлюднити у персональних профайлах на сайті ЧЕСНО (http://chesnosud.org);
- створити інтерактивну карту судової системи України;
- пильно стежити за добором суддів Верховного суду та оцінюванням суддів у ВККС;
- не допустити обрання безстроково кількох сотень суддів, які очікують на голосування у Верховній Раді;
- ініціювати дисциплінарну відповідальність та покарання для суддів, що порушили закон;
- моніторити судові процеси над одіозними суддями;
- сприяти очищенню судової влади у складі Ради доброчесності суддів.
Фільтрувати суддів Рух ЧЕСНО буде за такими критеріями:
- причетність до корупції;
- непрозорість статків;
- ухилення від люстрації;
- причетність до порушення прав і свобод людини;
- ухвалення рішень з ознаками порушення присяги;
- неетична поведінка;
- політичні, комерційні та родинні зв’язки суддів.
Відповідно до результатів останнього національного опитування (травень 2016 року), яке проводив Центр ім. Разумкова, лише 10 % громадян довіряють судам, не довіряють – 83 %. Рівень довіри до судової влади є найнижчим серед гілок влади в усіх регіонах України (недовіра Президенту України – 60%, КМУ – 74%, ВРУ – 80%).
«Починаючи з 1998 року Верховна Рада лише 24 рази з 36 випадків надала згоду на затримання та арешт (взяття під варту) суддів. Із них 13 суддів було позбавлено недоторканності лише у цьому скликанні», – повідомив співініціатор Руху ЧЕСНО Тарас ШЕВЧЕНКО.
«ЧЕСНО. Фільтруй суд!» – це кампанія з очищення недоброчесних суддів, яку реалізують Центр демократії та верховенства права, Центр.ЮЕЙ, ГЛК, експерти судової групи РПР, адвокати Майдану, журналісти-розслідувачі та громадські активісти.
Мета кампанії – активізувати суспільство задля очищення суддівських лав від непорядних суддів та утвердження справедливого суду в Україні.
Фото-звіт за даним посиланням.