Сьогодні Центр демократії та верховенства права (Інститут Медіа Права) розпочав ужеХІІ Міжнародну літню школу медіа права у Києві.
28 учасників із 7 країн пострадянського простору протягом трьох тижнів вивчатимуть медіа право. Лекції та практичні заняття завершаться змаганнями слухачів у форматі модельного судового засідання.
Серед топових лекторів цьогорічної Літньої школи Річард ВІНФІЛД, співзасновник, член Правління Міжнародного проекту старших юристів (США), Наташа ПІРЧ-МУСАР, інформаційний комісар Словенії у відставці, експерт Ради Європи та Барбора БУКОВСЬКА, голова Артикля ХІХ.
«Коли у 2005 році ми заснували Інститут Медіа Права, навчання юристів у сфері медіа права було первинним завданням. Тоді за 5 місяців ми організували першу літню школу медіа права. І вже у 2006 році вона стала міжнародною», – розповів учасникам Літньої школи директор Центру демократії та верховенства права Тарас ШЕВЧЕНКО.
Він зазначив, що у той час було дуже мало юристів із медіа права. Організатори навчання, команда Інституту Медіа Права, розуміли, що кожен юрист може допомогти більшій кількості журналістів, як консультуванням чи юридичним захистом, так і законотворчою діяльністю. Тарас Шевченко відзначив, що з 2005 року Інститут Медіа Права провів 11 Літніх шкіл з медіа права. За весь час на школі навчалося понад 280 випускників з таких країн: Україна, Молдова, Грузія, Казахстан, Таджикистан, Білорусь, Вірменія, Азербайджан, Росія, Киргизстан.
«Приємно, що багато ідей слухачі нашої Літньої школи реалізували у своїй діяльності», – підкреслив директор ЦЕДЕМ.
Він також подякував партнерам – донорським організаціям, які у різні роки підтримували наш навчальний проект: МГО Міжнародна підтримка ЗМІ, «Інтерньюз Нетворк», Міжнародний фонд “Відродження”, IREX Europe, Шведський уряд та Офіс Ради Європи в Україні.
Учасників та організаторів ХІІ Міжнародної літньої школи медіа права привітав Голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен ЕНБЕРГ.
«Сподіваюся, що отримані на Літній школі нові знання, стануть корисними не тільки вам, а й вашим колегам і друзям. Приємно, що випускники Літньої школи вже сьогодні працюють на різних посадах у державних органах. І я вдячний Інституту Медіа Права за те, що протягом 12 років збираються юристи та обговорюють імплементацію різних вагомих законотворчих актів і документів у сфері медіа права», – відзначив Мортен Енберг.
Із ключових досягнень у медіа сфері пан Енберг навів ухвалення в Україні законів про суспільне мовлення, прозорість власності ЗМІ та реформування друкованої преси. У процесі розробки важливий закон про аудіовізуальні медіа послуги.
Рада Європи в Україні наразі підтримує процес становлення суспільного мовника.
«Юристи повинні підвищувати кваліфікацію і знати про медіа стандарти. Впевнений, що знання, отримані на Літній школі, стануть корисними вам», – резюмував Голова Офісу Ради Європи в Україні.
Привітала із відкриттям Літньої школи і керівник національних програм Посольства Швеції Ольга СЄДОВА:
«Ця школа – масштабний навчальний проект і колосальна робота команди, шанс вивести вашу діяльність, організацію чи країну на новий рівень у площині розвитку медіа. Програма навчання включає лекції потужних спікерів-практиків і у вас є всі шанси на стрімкий професійний ріст».
Головна порада спікера учасникам Літньої школи – спілкування між собою, створення горизональної мережі зв’язків.
Жартома учасників Літньої школи привітав Денис АЗАРОВ, декан правничого факультету НаУКМА:
«Певно, ви найкмітливіші юристи в світі: кажуть, юрист знає як зробити, а журналіст – як подати. Ви ці два компоненти об’єднали. Бажаю вам взяти максимум від навчання і не втрачати контакти один одного».