«Стоп цензурі!» застерігає голову Дніпропетровської ОДА Олександра Вілкула від незаконного рішення

April 12, 2011

6 квітня в засобах масової інформації було поширено повідомлення голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олександра Вілкула про те, що незабаром він підпише Наказ про запровадження тимчасових правил реєстрації інтернет-ЗМІ. Як зазначив очільник адміністрації, такі дії викликані бажанням навести лад в інформаційному просторі.

Громадський рух «Стоп цензурі!» заявляє, що такі дії голови Дніпропетровської ОДА прямо суперечать положенням Конституції України. Стаття 92 основного Закону України чітко регламентує, що засади утворення і діяльності засобів масової інформації визначаються виключно законами України.

В Україні законами визначено порядок створення та діяльності друкованих засобів масової інформації (преси), електронних ЗМІ (телебачення і радіомовлення) та діяльність інформаційних агентств. Регулювання створення та діяльності засобів масової інформації в мережі Інтернет на цей момент відсутнє.

Виходячи з цього, Громадський рух «Стоп цензурі!» вимагає від голови Дніпропетровської ОДА Олександра Вілкула утриматися від протиправних дій – запровадження порядку реєстрації інтернет-ЗМІ.

Громадський рух «Стоп цензурі!» вважає, що запровадження регулювання інтернет-ЗМІ в нинішніх умовах буде використано для так званого «наведення ладу в інформаційному просторі», а саме – для відсторонення неугодних тій чи іншій владі інтернет-ЗМІ та журналістів. Інтернет сьогодні є єдиним простором, де зберігається плюралізм думок та вільне поширення інформації.  Крім того, існуюче законодавство в достатній мірі забезпечує можливість журналістів акредитуватися при органах влади.

Громадський рух «Стоп цензурі!» вимагає, щоб будь-які дії щодо регулювання діяльності інтернет-ЗМІ відбувалися на умовах прозорості і широкого попереднього обговорення з медійним середовищем та інтернет-галуззю.

Довідка

Громадський рух «Стоп цензурі!» створений 21 травня 2010 року. Рух є неформальним об’єднанням журналістів, що утворилося у відповідь на утиски свободи слова в Україні.

Це  ініціатива українських журналістів та медійних громадських організацій щодо відстоювання свободи слова, запобігання встановленню цензури в Україні, унеможливлення перешкоджання професійній діяльності журналістів та порушення професійних стандартів при висвітленні суспільно-політичних питань.

Громадський рух «Стоп цензурі!» не підтримує жодну політичну силу, не фінансується політичними партіями.

Дізнатися більше або приєднатися до Громадського руху «Стоп цензурі!» можна за посиланням http://www.telekritika.ua/news/2010-05-22/53128

Блог Громадського руху «Стоп цензурі!»: http://stopcensorship.wordpress.com , у Твіттері: http://twitter.com/Stopcensorship

Контактна особа:

Артем Соколенко,

координатор прес-центру

Громадського руху «Стоп цензурі!»

050 440 46 08, censor.stop@gmail.com