Суд відхилив апеляційну скаргу Міністерства юстиції

Першого листопада 2012 року Київський апеляційний адміністративний суд відхилив скаргу Міністерства юстиції України у справі за позовом юриста Інституту Медіа Права Ольги Сушко.

Раніше Ольга Сушко подавала запит до Мін’юсту щодо отримання копій штатних розписів двох підрозділів міністерства. Міністерство юстиції відмовило у наданні цих документів, стверджуючи, що вони містять конфіденційну інформацію про працівників, а саме відомості про розмір посадового окладу.

Суд першої інстанції визнав дії міністерства неправомірними, і зобов’язав надати запитувані документи. При цьому було встановлено, що інформація про посадові оклади стосується розпорядження бюджетними коштами і не може бути обмежена в доступі.

Тим не менше, відповідач подав апеляцію на це рішення і в апеляційній скарзі вказав, що суд не уповноважений зобов’язувати Міністерство юстиції України надати запитувачу копії документів. Це спростовується положеннями статті 162 Кодексу адміністративного судочинства, у якій прямо сказано, що суд може зобов’язати відповідача вчинити певні дії. При цьому надання копій документів на запит – це саме та дія, яку повинен вчинити розпорядник, якщо інформація у документах є відкритою.

Окрім того, міністерство стверджувало, що документи, які містять розміри окладів його посадовців, не є публічною інформацією, бо вони не створені суб’єктом владних повноважень. Орган влади вказав, що “затвердження штатного розпису не є владними повноваженнями Мін’юсту”. При цьому відповідач не заперечив, що він володіє цим документом, і не взяв до уваги, що за Законом України “Про доступ до публічної інформації” публічною вважається також інформація, яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень.

Тепер Міністерство юстиції України вже вдруге зобов’язане судом надати копії своїх штатних розписів. Інститут Медіа Права інформуватиме про виконання цього судового рішення.

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: