Суд відмовив в наданні інформації про бомбосховища у Броварах

Броварський міськрайонний суд не допоміг розкрити інформацію про бомбосховища у Броварах, яку намагався дізнатися журналіст Дмитро Карпій.Відмову надати інформацію суд визнав необґрунтованою, однак, не задовольнив вимог за позовом про розкриття відомостей. Судову справу веде Інститут Медіа Права.

Броварський міськрайонний суд  5 лютого 2015 року завершив розгляд справи за позовом журналіста Дмитра Карпія до Броварської міської ради щодо неправомірної відмови в наданні інформації про кількість, місце розташування  бомбосховищ у м. Бровари, стану їх готовності та фінансування з місцевого бюджету. Повний текст рішення з обґрунтуванням мотивів суду поки готується, однак на засіданні суд проголосив резолютивну частину, відповідно до якої позов задоволено частково. Відмова в наданні відомостей  була визнана неправомірною, однак, замість задоволення позовних вимог щодо надання повної інформації у відповідь на запити журналіста, суд лише зобов’язав міську раду повторно їх розглянути.

У вересні минулого року Дмитро Карпій звернувся до Фонду захисту права на доступ до інформації Інституту Медіа Права з проханням забезпечити юридичний супровід у справі проти Броварської міської ради, яка відмовилась розкрити інформацію про захисні споруди у місті, посилаючись на те, що запитані відомості є державною таємницею. У ході судового розгляду, який розпочався ще у грудні 2014 року, представники міськради визнали, що інформація не є таємною, однак продовжували наполягати на обмеженні доступу до неї уже як до службової інформації. При цьому, було встановлено, що відомості про кількість захисних споруд у Броварах та їх готовність раніше озвучувалась на відкритому засіданні міськради, а тому законних підстав обмежувати доступ до таких даних не було.

Зважаючи на суспільну важливість інформації про можливості захисту населення в умовах серйозних військових загроз, Дмитро Карпій та його представник, юрист Інституту Медіа Права Віта Володовська мають намір оскаржити рішення Броварського суду до апеляційної інстанції.

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: