Суд зобов’язав міністерство надати інформацію про участь його представника у міжнародній конференції

September 29, 2014

Окружний адміністративний суд міста Києва визнав неправомірною відмову Міністерства економічного розвитку і торгівлі надати  інформацію стосовно участі представника Міністерства Зайцевої С.П. у міжнародній конференції на запит журналістки бюро «Свідомо» Марії Землянської. Зокрема, у своєму запиті журналістка просила підтвердити повноваження пані Зайцевої, надати копію технічного завдання від Міністерства для участі у сесії Сторін Рамкової конвенції з боротьби проти тютюну ВООЗ, що відбулася з 12 по 17 листопада 2012 році у Сеулі (Республіка Корея) та інформацію стосовно джерел та розміру фінансування поїздки.

У відповідь на запит Міністерство підтвердило, що Зайцева С.П. брала участь у конференції в складі української делегації та надало інформацію щодо фінансування поїздки. Однак, було відмовлено в наданні технічного завдання, оскільки, на думку Міністерства, воно містить службову інформацію. Відповідно до Переліку відомостей, що містять службову інформацію в Мінекономіки до них віднесено «відомості, що містяться в директивах, планах, вказівках делегаціям та посадовим особам з питань зовнішньоекономічної діяльності України, спрямовані на забезпечення її національних інтересів і безпеки, які не становлять державну таємницю».

Водночас, у своєму рішенні суд звернув увагу на те, що технічне завдання є окремим документом, який не охоплюється зазначеним Переліком, і, більше того, навіть якщо певна інформація в ньому може підлягати обмеженням, слід врахувати, що наданню підлягають всі інші відомості, а підстави для обмеження доступу з часом зникають.

У зв’язку з цим, суд визнав відмову на запит Марії Землянської протиправною та зобов’язав Міністерство економічного розвитку і торгівлі надати копію технічного завдання Зайцевої С.П.

Метою проекту «Забезпечення судового захисту права на інформацію за підтримки Фонду та мережі захисників права на доступ до інформації», що здійснюється Інститутом Медіа Права за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», є гарантування правового захисту права кожного на доступ до інформації. Детальніше про програму: www.irf.ua