18 липня Центр демократії та верховенства права у партнерстві з ЮНЕСКО та за підтримки Японії розпочав свій освітній тур українськими містами, щоб поговорити з активною та натхненною молоддю про медіа-, інформаційну та ШІ-грамотність. Перший тренінг “MIL Навігатор: Практичний офлайн-інтенсив з медіа-, інформаційної та ШІ-грамотності” відбувся у місті Тернопіль.
На захід завітали 34 активні та свідомі учасники з Тернополя.
Тренінг відкрила Ірина Субота, менеджерка проєктів ЦЕДЕМ у сфері медіа- та інформаційної грамотності та протидії дезінформації, з лекцією “Медіа та інформаційна грамотність (MIL) – ваш компас в інформаційному світі”. Ірина розповіла, що таке медіа- та інформаційна грамотність і чому вона є критично важливою в сучасному інформаційному середовищі. Спікерка окреслила шість основних вразливостей, з якими стикаються споживачі інформації: емоційність, обмеження часу, пасивне сприйняття, брак знань, інформаційний комфорт та інші. Вона пояснила причини цих вразливостей і надала учасникам практичні інструменти для їх подолання.
Наступним спікером став Олександр Монастирський, аналітик та тренер ЦЕДЕМ у сфері протидії дезінформації. Його лекція “Штучний інтелект: наш помічник чи джерело дезінформації?” дала змогу учасникам краще зрозуміти, що таке ШІ, які інструменти на його основі активно використовуються сьогодні та як згенерований контент може стати джерелом маніпуляцій. Олександр також пояснив, чому ШІ може помилятися і як уникнути сліпої довіри до технологій.
Завершила тренінг Ольга Петрів, юристка ЦЕДЕМ, експертка з питань штучного інтелекту, членкиня Експертного комітету при Міністерстві цифрової трансформації України. У своїй лекції вона розповіла, як використовувати системи штучного інтелекту відповідально, а також поділилася практичними порадами, як зробити ШІ корисним інструментом для себе.
Після завершення лекцій усі учасники отримали сертифікати та долучилися до завершального нетворкінгу. Учасники відзначили, що такі тренінги в регіонах є надзвичайно важливими, адже не лише надають актуальні знання, а й створюють можливості для знайомства та обміну досвідом між активними мешканцями міста.
Слідкуйте за нашими анонсами та долучайтеся до наступних тренінгів “MIL Навігатор”!
Наступна зупинка – Хмельницький, 7 серпня.
Реєстрація за посиланням.
«MIL Навігатор: практичний офлайн-інтенсив з медіа-, інформаційної та ШІ-грамотності» реалізовується Центром демократії та верховенства права в межах проєкту «Посилення медіа- та інформаційної грамотності і навичок у сфері штучного інтелекту для підвищення стійкості України» у партнерстві з ЮНЕСКО та за підтримки Японії. Проєкт є частиною ширших зусиль ЮНЕСКО щодо підтримки безпеки журналістів і свободи слова в Україні.