Цифра

  Шістнадцятого червня 2008 року Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення ухвалила два рішення – №1337 і №1338, якими створила цифровий регіональний канал мовлення МХ-5 та загальнонаціональний канал мовлення МХ-6 (стандарт DVB-Н – мобільне телебачення) і звернулася до суб’єктів інформаційної діяльності щодо надання протягом місяця з дати прийняття цього рішення пропозицій стосовно технічної розробки каналів мовлення МХ-5 та МХ-6. Відповідно до рішення Національної ради, канали МХ-5 та МХ-6 мають розгортатися у зонах 10, 12 (половина Сумської та частина Чернігівської обл.), 51, 52 (центр Донецької і південь Луганської обл.) та 70, 74 (південно-західна частина Одеської обл.)

 

  Рішення також містять вимоги до ліцензіатів, серед яких – наявність досвіду відповідної діяльності, а також наявність інвестування для придбання і реалізації перетворювачів цифрового сигналу (ТВ-тюнерів) не менше 6 млн грн..

 

  Зазначимо, що покриття всієї території України мережею мобільного телебачення (DVB-Н), що передбачається планом переходу на цифру, є недоцільним, адже цей формат призначений для мобільних пристроїв, таких як мобільні відеофони, телевізори, встановлені в автомобілях, тощо. Крім того, цей формат передбачає встановлення значної кількості антен із передавачами, що може стати суттєвим навантаженням на державний бюджет.

  Нагадаємо, що, відповідно до Міжнародної угоди «Женева-2006», Україна разом із іншими європейськими країнами має перейти на цифру не пізніше липня 2015 року. На даний момент законодавче забезпечення переходу на цифру майже відсутнє.

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: