У парламенті пропонують зняти обов’язок журналіста узгоджувати текст інтерв’ю

Група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді проект закону про внесення зміни до статті 13 Закону України “Про авторське право і суміжні права” щодо співавторства на інтерв’ю (проект № 2047, народні депутати Сергій Лещено, Володимир Ар’єв, Юрій Луценко, Оксана Сироїд, Дмитро Добродомов, Вікторія Сюмар, Вікторія Войціцька, Олег Медуниця, Мустафа Найєм, Єгор Соболєв, Світлана Заліщук).

Законопроект пропонує вилучити із закону «Про авторське право і суміжні права» частину 3 ст. 13, яка передбачає, що  співавторами інтерв’ю є особа, яка дала інтерв’ю, та особа, яка його взяла, і опублікування запису інтерв’ю допускається лише за  згодою особи, яка дала інтерв’ю.

Таким чином, на думку авторів законопроекту, буде скасовано положення, яке фактично може розглядатися як цензура і становити необґрунтоване обмеження права на свободу вираження поглядів та свободи журналістської діяльності. 

Картка законопроекту: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=53856

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: