“Урізання бюджету НСТУ підірве довіру населення до реформи” – Наглядова рада

August 18, 2016

Члени Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України (ПАТ НСТУ) висловлюють занепокоєння розробленими Міністерством фінансів України граничними обсягами фінансування суспільного мовлення. Про це йдеться у заяві ради.

Як стало відомо її членам, відповідно до листа Міністерства фінансів на адресу Державного комітету з питань телебачення та радіомовлення від 28 липня 2016 р. № 31-04110-09-9/21934, граничний обсяг видатків за програмою «Фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії» у 2017 році визначено Мінфіном в сумі 700 млн грн. Тоді як передбачений законом обсяг має становити близько 1,26 млрд грн.

Наглядова рада наголошує, що недофінансування суспільного мовлення унеможливить зміну якості програмного наповнення ефіру, і таким чином підірве довіру населення до цієї важливої реформи. Крім того, недофінансування фактично знекровить суспільство в його праві на отримання неупередженої інформації, оскільки суспільне мовлення є єдиним мовником в країні, інформаційна політика якого не залежить ні від держави, ні від приватних власників, а зорієнтована виключно на задоволення запитів та інтересів самого суспільства.

Також у заяві вказано, що запуск суспільного мовлення є одним з найдавніших і найважливіших медійних зобов’язань України перед Радою Європи та Європейським Союзом. Необхідність належного рівня фінансування суспільного мовника неодноразово зазначалася у рекомендаціях Ради Європи. Зокрема, 2009 року Парламентська асамблея Ради Європи в рекомендації № 1878 наголосила на необхідності гарантувати суспільним мовникам безпечні та належні кошти, необхідні для виконання їхніх завдань.

Тому Наглядова Рада НСТУ закликає Міністерство фінансів  передбачити видатки на бюджетну програму «Фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії» в обсязі, встановленому Законом України «Про суспільне телебачення та радіомовлення», а саме 0,2% від загального фонду державного бюджету за попередній рік.

А Кабінет Міністрів України та Верховну Раду України медійники просять не допустити внесення та прийняття Державного бюджету України на 2017 рік із заниженим рівнем фінансування Суспільного мовлення.

До Наглядової ради НСТУ входять: Тарас Аврахов, Володимир Бринзак, Євген Глібовицький, Дарія Карякіна, В’ячеслав Козак, Тетяна Лебедєва, Лаврентій Малазонія, Вадим Міський, Світлана Остапа, Олексій Панич, Віталій Портніков, Наталія Скрипка, Віктор Таран, Сергій Таран, Ігор Хохич, Тарас Шевченко, Володимир Яворівський.