В Овручі відбувся антикорупційний тренінг МАГ

May 23, 2016

Про можливості громадського контролю механізмів державного управління, а також дієві антикорупційні інструменти у сфері державної політики говорили 22 травня в Овручі (Житомирщина) під час тренінгу в рамках Майстерні активних громадян.

Ініцаторами навчання виступили представники громадських організації «ЛІГА МОЛОДІ» та «МАЙДАН ОВРУЧ» – діючі учасники модульного навчання Майстерні, що відбулося у  лютому та квітні 2016 року у Житомирі.

13282636_1556435331327136_1773672649_oТренер заходу, експерт Майстерні активних громадян Сергій Яцик розповів активістав Овручу про сучасні методи контролю за владою, способи моніторингу за майном чиновників, запобігання розкраданню державних коштів і презентував, як працювати з відкритими державними та громадськими реєстрами.

У навчанні взяло участь  близько 20 активістів,  які мають досвід  боротьби з корупцією та є активними учасниками  антикорупційних компаній. Загалом під час навчання тривали активні дискусії, учасники ділилися досвідом та обговорювали способи застосування на практиці матеріалів тренінгу.

Максимально зосереджено пройшла секція навчання про відкриті державні  реєстри, адже про деякі більшість активістів дізналася вперше. А розгляд декларацій чиновників районного рівня викликав багато емоцій та запитань, які не вщухали і по завершенню тренінгу.

Крім того, під час навчання були розглянуті конкретні ситуації з корупційними складовими на рівні міста Овруч: щодо витрачання  державних коштів районним відділом освіти ( 400 000 грн); уникнення люстрації чиновниками, які підпадають під дію Закону України «Про очищення влади». Напрацьовані у результаті навчання матеріали стануть основою для подальших розслідувань. 

Учасники подякували організаторам (Центру демократії та верховенства права) та тренерам МАГ за цінні знання і практичні  поради.​