ЦЕДЕМ провів навчальний вебінар для журналістів UA: МИКОЛАЇВ

May 22, 2020

З 18 по 21 травня експерти Центру демократії та верховенства права провели чотириденне онлайн-навчання для журналістів UA: МИКОЛАЇВ. Тренінги були присвячені діяльності медіа під час передвиборчих кампаній та іншим правовим питанням у медійній сфері.

Цей вебінар завершив серію тренінгів від ЦЕДЕМ для регіональних журналістів Суспільного. Перший навчальний захід відбувся у Чернігові. Згодом, через карантинні обмеження, тренінги відбувалося у онлайн-режимі для філій Суспільного у Вінниці, Чернівцях, Запоріжжі, на Донбасі та у Херсоні. Навчання від ЦЕДЕМ пройшли 89 членів команди Суспільного: журналісти, редактори, аналітики, продюсери та інші фахівці.

«Центр демократії та верховенства права планував провести тренінги для журналістів філій Суспільного, щоб ознайомити з регулюванням діяльності медіа під час місцевих виборів, а також із сучасними процесами й тенденціями в медійній сфері. Від офлайн-формату довелося відмовитися через карантин. Онлайн-навчання стало новим досвідом як для експертів ЦЕДЕМ, так, гадаю, і для журналістів та фахівців філій», зазначила менеджерка освітніх проєктів Центру демократії та верховенства права Ірина Кононова.

Для кожної філії експерти ЦЕДЕМ підбирали теми, які цікавили команду у конкретному регіоні. Для цього провели невеликі опитування. Тож програми вебінарів для журналістів Суспільного склали за їхнім запитом. 

Дякую ЦЕДЕМ за нагоду для журналістів філії повчитися. Багато наших фахівців виявили інтерес до вебінару й долучилися. Гадаю, це важливо, адже вдосконалюватися та структурувати знання треба постійно. Теми обирали самі журналісти», прокоментував продюсер UA: МИКОЛАЇВ Олександр Рубан

Під час тренінгу експерти ЦЕДЕМ розповіли, як регулювати діяльність медіа під час місцевих виборів та як діяти журналістам, редакторам і продюсерам, аби якісно висвітлювати виборчу кампанію.

На першій онлайн-лекції юристка напряму «Верховенство права» ЦЕДЕМ Євгенія Стаднік говорила про те, як журналістам дотриматися у своїй роботі всіх норм законодавства й нового Виборчого кодексу. 

Про головні принципи доступу до інформації, оформлення запитів, відповідальність уповноважених осіб за неправомірне ненадання інформації розповіла юристка напряму «Верховенство права» ЦЕДЕМ Христина Буртник.

Також одна з обраних журналістами тем стосувалася соціальних мереж. Молодша юристка ЦЕДЕМ Тетяна Авдеєва розповіла про нові форми нелегального контенту, приватність та фактчекінг.

Останню онлайн-лекцію присвятили авторському праву в журналістиці. Юристка з медійного права ЦЕДЕМ Єлизавета Алексіюк зосередилася на службових творах і співавторстві, використанні чужих відео, аудіо та фото. 

За словами журналістки та учасниці тренінгу Катерини Лисюк, вебінар був корисний тим, що лектори доступно і лаконічно пояснили законодавчі зміни та особливості авторського права.

«На карантині, коли інформаційний простір майже цілком заповнений коронавірусом, такі вебінари справді корисні, допомагають перемкнутися. У нашій професії треба постійно вчитися. А подужати весь обсяг інформації самотужки нереально. Лекторки з ЦЕДЕМ просто, лаконічно й доступно пояснили зміни в законодавстві та наші права під час виборів, як отримати від чиновників не відписки, а конкретні відповіді, тонкощі авторського права, аби не сісти в калюжу. Головним відкриттям для мене стала неоднозначність емодзі в публікаціях у соцмережах. Виявляється, те значення, яке хочу передати я, інші не завжди сприймають так само, декого емодзі може навіть образити. Тому щиро дякую організаторам і лекторкам ЦЕДЕМ за такий крутий вебінар», поділилася учасниця журналістка Катерина Лисюк

За матеріалами прес-служби UA: МИКОЛАЇВ.

Ця онлайн-подія відбулася завдяки нашому спільному проєкту між Центром демократії та верховенства права та міжнародною організацією Internews. Вона впроваджує «Медійну програму в Україні» за фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (ЮЕСЕЙД). Ця програма зміцнює українські медіа та розширює доступ до якісної інформації.