Відбулась Міжнародна конференція «Свобода слова в Інтернеті: між свободою слова та цензурою»

July 7, 2011

Шостого липня 2011 року у Києві відбулась Міжнародна конференція «Свобода слова в Інтернеті: між свободою слова та цензурою». Захід організував Інститут Медіа Права за підтримки представництва «Інтерньюз Нетворк». Участь у конференції взяли представники профільних об’єднань, медіа юристи та медіа експерти, представники ЗМІ та громадянського суспільства, а також представники органів державної влади.

Питання регулювання суспільних відносин у всесвітній мережі останнім часом набуває широкого розголосу та дискусій. 16 травня цього року було ухвалено модельний закон СНД «Про засади регулювання інтернету», що пропонує запровадження державних регуляторів, а 26 травня питання регулювання Інтернету, як наймогутнішого засобу для забезпечення свободи висловлювань піднімалося на саміті Великої вісімки. Питання регулювання інтернету в Україні актуалізується як через періодичні спроби держави втрутитися до  цієї сфери, у т.ч. запровадити реєстрацію інтернет-ЗМІ, так і у зв’язку з захистом позицій тих, хто стоїть на сторожі вільного інтернету.

Під час конференції учасники з Росії, Таджикистану, Киргизстану, Азербайджану, Узбекистану та Казахстану презентували свої доповіді щодо правових засад регулювання Інтернету у своїх країнах.

Також на заході було обговорили проблеми посилення регулювання Інтернету, запровадження реєстрації ЗМІ в Інтернеті, правового статусу громадських («соціальних») журналістів. Було піднято питання збору доказів щодо порушених майнових і немайнових прав, а також принципам ліцензування за умов конвергенції технологій доступу і поширення інформації.

Захід відбувся за підтримки представництва “Інтерньюз Нетворк” та МГО “Міжнародна Підтримка Медіа”