Відбувся Форум захисників права на доступ до інформації

May 30, 2012
 
   


29-30 травня 2012 року в готельному комплексі «Сенаторз парк» поблизу Києва Інститут Медіа Права провів всеукраїнський Форум захисників права на доступ до публічної інформації. Форум відбувся у рамках проекту Інституту Медіа Права «Створення Мережі захисників права на доступ до інформації» за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження» та Інтерньюз.

Цей дводенний захід об’єднав сорок фахівців у галузі доступу до інформації заради обміну досвідом, поглиблення професійних знань та розробки подальшої спільної стратегії дій для ефективного забезпечення вільного доступу до публічної інформації.

Відкрили захід з вітальним словами Тарас Шевченко, директор Інституту Медіа права, Крістофер Уайлд, директор представництва Internews в Україні, програма «У-Медіа» та Ліана Мороз, менеджер програми «Верховенство права». Протягом п’яти робочих сесій учасники Форуму обговорювали успіхи, досягнуті за рік дії Закону України «Про доступ до публічної інформації», а також практичні проблеми, пов’язані із його застосуванням, дискусували щодо ряду теоретичних аспектів забезпечення доступу до інформації та відкритості влади, а також ділилися регіональним досвідом судової та позасудової практики.

Форум відвідали учасники з Києва, Чернігова, Вінниці, Харкова, Одеси, Кіровограда, Луганська, Львова, Хмільника. До участі у Форомі також був запрошений заслужений юрист юрист України, кандидат юридичних наук Василь Паліюк, Начальник відділу законопроектної роботи Держкомтелерадіо Ганна Красноступ.

Наприкінці Форуму також були обговорені можливості подальшого вдосконалення системи захисту права на інформацію та забезпечення більшої відкритості уряду, а також вироблені стратегічні напрямки розвитку Мережі захисників доступу до публічної інформації.

Нижче Ви можете завантажити презентації учасників Форуму:

Василь Паліюк – Честь та гідність та ділова репутація

Василь Паліюк – Закон України Про доступ до публічної інформації

Ольга Сушко – Практикум. Судовий захист права на доступ до інформації

Ольга Сушко – Приклади успішного захисту права на доступ до інформації

Презентація ГО Територія Успіху

Презентація ГО Філософія серця

Ганна Красноступ – Правове регулювання суспільних відносин

Віктор Таран_Закон як інструмент контролю за діяльністю місцевої влади

Іванна Фединчук_Забезпечення виконання Закону у Львівській, Івано-Франківській та Волинській обл

 


*Примітка: Якщо ви не можете відкрити файли MS-Office 2007 встановіть офіційний конвертерабо програму для читання відповідних файлів. Також ви можете скористатися безкоштовними офісними продуктами OpenOffice, Libreoffice.

  

Форум відбувся у межах проекту «Створення Мережі захисників права на доступ до інформації», метою якого є гарантування правового захисту права кожного на доступ до інформації. Даний проект виконується в рамках програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження». Детальніше про програму: www.irf.ua. 

 Проведення цього заходу стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Інтерньюз