Європейський суд визнав порушення Україною права на свободу вираження поглядів

October 31, 2014

Європейський суд з прав людини 30 жовтня  оприлюднив рішення у справі Галини Швидкої проти України, в якому визнав порушення права заявниці на свободу вираження поглядів ( стаття 10 Європейської конвенції).

Галина Швидка звернулась до ЄСПЛ після того, як була засуджена в Україні до адміністративного арешту на 10 діб за те, що зрізала частину стрічки з написом «Президент України В.Ф. Янукович» з вінка, покладеного  тодішнім президентом до пам’ятника Тарасу Шевченку. В такий спосіб заявниця висловила свій політичний протест під час публічного заходу до Дня Незалежності України.

Європейський суд відзначив, що застосування такого покарання було неспіврозмірним, адже заявниця була пенсіонеркою, не вчиняла ніяких правопорушень раніше, а її дій не становили ніякої небезпеки чи насильства. Крім цього, на думку суду, арешт був застосований саме через те, що заявниця не визнавала своєї вини, тобто, не змінила свої політичні погляди.

Суд також визнав порушення права заявниці на перегляд призначеного їй покарання, адже на момент розгляду апеляції, Галина Швидка вже фактично відбула призначені їй 10 днів адмінарешту.

Текст рішення (англ. мовою) за посиланням.