За приниження гідності народу за грати?

Двадцять сьомого лютого 2008 року до Верховної Ради України було внесено проект Закону України «Про внесення змін до Кодексів України щодо запровадження відповідальності за приниження гідності українського народу» (законопроект №2136, н. д. Олег Зарубінський, фракція блоку Литвина).

Автор пропонує встановити кримінальну відповідальність у вигляді штрафу за «приниження гідності українського народу, тобто будь-які публічні дії, спрямовані на паплюження національних традиційних духовно-культурних, морально-етичних цінностей, етнічної самобутності та історичної пам’яті українського народу, що підривають його авторитет серед інших народів та ганьблять почуття його самоповаги».

Зазначимо, що автор припустив забагато оціночних категорій, що не є припустимим до кримінального законодавства. Крім того, постає питання із застосуванням цієї норми щодо іноземних осіб, які вдаватимуться до «паплюження і ганьби» українського народу за межами України.

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: