За сприяння Фонду захисту права на доступ виграно справу проти Апарату ВРУ

May 13, 2014

Київський апеляційний адміністративний суд задовольнив апеляційну скаргу журналістки Оксани Коваленко і визнав неправомірною відмову Апарату Верховної Ради України в наданні інформації про те, де були оприлюднені відомості з декларації голови фракції Партії регіонів Олександра Єфремова за 2012 рік, а також зобов’язав Апарат ВРУ надати повну, точну і достовірну відповідь на запит.

Апарат ВРУ обґрунтував свою відмову тим, що така інформація не є публічною, а оприлюднення відомостей з декларації може здійснюватись виключно за згодою народного депутата. Суд першої інстанції погодився з такими аргументами.

Однак, апеляційний суд спростував таку позицію і вказав, що якщо Апарат не оприлюднив відомості з декларації всупереч вимогам закону – він має прямо зазначити це у відповіді. Водночас, суд також наголосив, що жоден законодавчий акт не передбачає необхідності брати згоду у народного депутата для того, щоб оприлюднити відомості з його декларації відповідно до закону «Про засади запобігання та протидії корупції».

Ця судова справа підтримується Фондом захисту права на доступ до інформації, заснованим Інститутом Медіа Права за сприяння Міжнародного фонду «Відродження».