Заява Інституту Медіа Права щодо внесення змін до Цивільного кодексу

17 листопада 2009 року  Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроект поданий народними депутатами О.В. Лавриновичем та А.В. Портновим про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо відшкодування моральної шкоди.  Інститут Медіа Права стурбований як положеннями закону так і взагалі метою його ухвалення.

«Депутати чинять спробу нажитися на журналістах, – говорить Директор Інституту Медіа Права  Тарас Шевченко. – За цим законом посадовці зможуть претендувати на більший розмір відшкодування моральної шкоди у справах проти журналістів, посилаючись на свій особливий статус».

Стандарти свободи вираження поглядів передбачають, що чиновники не повинні мати жодних привілеїв у справах пов’язаних із захистом честі та гідності. Навпаки до них виставляються більші вимоги, ніж до пересічних  громадян.  Ухвалений  Верховною Радою закон ставить під загрозу свободу слова в Україні.  Тому Інститут Медіа Права закликає  Президента України Віктора Ющенка ветувати цей закон.

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: