Зміни до Закону «Про вибори президента України» набули чинності

Закон «Про внесення змін до Закону України “Про вибори Президента України” та деяких інших законодавчих актів України щодо техніко-юридичного вдосконалення виборчого процесу», прийнятий Верховною Радою 13 березня 2014 року набув чинності.

Закон про вибори було доповнено новим розділом, в якому визначено правила інформаційного забезпечення виборів та діяльності ЗМІ, що не є агітацією. Таким чином законодавець нарешті розмежував передвиборну агітацію і звичайне інформування виборців щодо перебігу виборчого процесу. Серед основних засад інформаційного забезпечення виборів передбачено, що інформація, яка міститься у документах, поданих до ЦВК для реєстрації кандидатів, є відкритою.  Крім цього, до закону включили визначення передвиборної агітації та окремі форми, в яких вона може здійснюватись, положення щодо замовників політичної реклами та ін.

Нові норми також передбачають, що фотографування, відеофіксація в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців, в тому числі – особисто виборцем в кабіні для таємного голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення у приміщенні для голосування, забороняється і є порушенням таємниці голосування.

Текст закону  про внесення змін доступний за посиланням.

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: