Звернення до Нацради про повторний прийом заяв для обрання членів Наглядової ради НСТУ

October 29, 2014

Інститут Медіа Права, ГО «Телекритика», Інститут масової інформації та Інтерньюз-Україна звернулися до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з проханням скоригувати план заходів щодо впровадження суспільного мовлення і невідкладно оголосити повторний прийом заяв від всеукраїнських громадських організацій для проведення конференцій з обрання членів Наглядової ради НСТУ, а також у співпраці з громадськими організаціями забезпечити максимальне інформування про процедури формування наглядової ради НСТУ.

Нагадаємо, 28 жовтня завершився строк прийому заяв від всеукраїнських громадських об’єднань, які мають намір взяти участь у конференціях із обрання членів Наглядової ради суспільного мовника.

Із п’ятниці, 24 жовтня, через технічні проблеми не працював сайт Нацради. Всю інформацію та форми заяв розміщено на сайті «Телекритики» «Суспільне мовлення».

Станом на 24 жовтня на участь у конференціях, які обиратимуть наглядову раду НСТУ подали заявки лише дві громадські організації.

 

ЗВЕРНЕННЯ
громадських організацій щодо формування складу Наглядової ради суспільного мовника

 

14 жовтня 2014 року Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення оголосила прийом заяв всеукраїнських громадських організацій для участі в конференціях, що мають обрати членів Наглядової ради суспільного мовника. Станом на останній день подачі заяв до Національної ради надійшло заледве два десятки заяв, що створює значну проблему для подальшого формування Наглядової ради. Так, відповідно до ч.4, 5 Положення «Про порядок проведення конференцій всеукраїнських громадських об’єднань, обрання членів Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України та припинення їхніх повноважень» кількість організацій, що братимуть участь у відповідній конференції, має бути не меншою за 5 всеукраїнських ГО, а загальна кількість відібраних ВГО має бути не меншою за 45.

Ми вважаємо, що причиною такої низької активності організацій стала виборча кампанія та нерозуміння ВГО процедури формування Наглядової ради НСТУ, а почасти і брак комунікації. Ми вважаємо, що, незважаючи на поточні проблеми, Національна рада має продовжити декларований курс на створення суспільного мовлення, а відтак вжити всіх заходів для забезпечення процесу створення суспільного мовлення. З огляду на це, громадські організації звертаються до членів Національної ради з проханням скоригувати план заходів щодо впровадження суспільного мовлення і невідкладно оголосити повторний прийом заяв від всеукраїнських громадських організацій для проведення конференцій з обрання членів Наглядової ради НСТУ, а також у співпраці з громадськими організаціями забезпечити максимальне інформування про процедури формування наглядової ради НСТУ.

 

Інститут медіа права

ГО «Телекритика»

Інститут масової інформації

Інтерньюз-Україна