Звернення громадських організацій до редакцій державних і комунальних друкованих ЗМІ

March 21, 2016

Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ», який набув чинності 1 січня 2016 року, передбачив механізм подолання адміністративної цензури в засобах масової інформації шляхом виходу органів публічної влади зі складу засновників таких ЗМІ. До 31 грудня 2018 року усі друковані видання, які наразі перебувають під впливом державних та місцевих органів влади, стануть незалежними.

Закон чітко визначив послідовність дій, які мають вчинити трудові колективи редакцій  та органи влади-засновники друкованих видань. Так, до 30 квітня цього року усі органи державної влади та місцевого самоврядування, які є засновниками друкованих ЗМІ, мають прийняти рішення про  спосіб реформування та повідомити про своє рішення Держкомтелерадіо. Трудові колективи мають пріоритетне право у обранні способу реформування, однак, якщо вони не нададуть до 31 березня цього року свої пропозиції, засновник прийматиме рішення самостійно. Більше того, Закон визначає, що у разі відсутності ініціативи трудового колективу засновник прийматиме рішення про приватизацію майна редакції на загальних засадах.

Ми закликаємо журналістів державних і комунальних друкованих ЗМІ, які бажають продовжувати випуск своїх видань, впродовж 10 днів, що залишилися, провести загальні збори та поінформувати засновників про обраний спосіб реформування, як це передбачено ст. 4 Закону. Інакше, спосіб реформування влада визначатиме самостійно. 

 

ГО “Телекритика”

ГО “Інститут масової інформації”

ГО “Інститут розвитку регіональної преси”

ГО “Інститут Медіа Права”

Медіа-група Реанімаційного пакету реформ