Звернення Інституту Медіа Права, Інституту масової інформації та Центру ЮА

December 2, 2011
Громадські організації – Інститут Медіа Права, Інститут масової інформації та Центр ЮА – направили Прем’єр-міністрові України Миколі Азарову та Голові Верховної Ради України Володимирові Литвину звернення щодо необхідності забезпечення виконання Закону «Про доступ до публічної інформації».  

У зверненні зазначено, що органи влади, не маючи коштів та відповідного технічного забезпечення не можуть належним чином забезпечити паcивний доступ громадян до інформації, оскільки або не мають сайтів, або не мають людей, що займалися б їхнім наповненням.  

Як відомо, вищезазначений закон був ухвалений у січні 2011 року і вступив у дію в травні, відтак кошти в державному бюджеті для вирішення цієї проблеми на даний момент не передбачені.

Звернення містить рекомендації громадських організацій стосовно того, як забезпечити ефективне виконання закону та вирішити проблеми організаційного та матеріально-технічного характеру. Зокрема пропонується централізовано замовити програмне забезпечення – базові елементи веб-сайту і системи обліку публічної інформації для всіх виконавчих органів державної влади аж до районного рівня, а також передбачити видатки з державного бюджету на виконання Закону «Про доступ до публічної інформації».

Відповідно, витрати на це мають бути передбачені у проекті бюджету на 2012 рік.

Завантажити текст звернення
.