16 років ЦЕДЕМ щорічно навчає десятки юристів на Міжнародній літній школі медійного права

У 2020 році ЦЕДЕМ провів 16-ту Міжнародну літню школу медійного права, яка щороку збирає на навчання фахівців з України, Молдови, Білорусі, країн Південного Кавказу та Середньої Азії та Росії. 

Міжнародна літня школа медійного права – це інтенсивний навчальний курс Центру демократії та верховенства права для юристів, присвячений питанням свободи слова та свободи інформації, захисту честі, гідності і ділової репутації, діяльності медіа, регулювання телерадіомовлення, регулювання інших питань діяльності мас-медіа.

ЦЕДЕМ проводить Літню школу з моменту свого заснування у 2005 році. За 16 років у Школі взяли участь 375 медійних юристів з понад 10 країн. Основною аудиторією Міжнародної літньої школи медійного права є юрисконсульти медіа, адвокати, які захищають ЗМІ у судах, а також представники спеціалізованих громадських організацій. Керівники юридичних департаментів та юристи топових ЗМІ України пройшли наше навчання. 

Протягом трьох тижнів учасники школи вивчають питання регулювання телебачення та радіомовлення, захисту приватного життя та свободи висловлювання, доступу до інформації, практики розгляду спорів про дифамацію, регулювання поширення інформації в мережі Інтернет, регулювання передвиборної агітації, захисту суспільної моралі, авторських прав та багато інших.

Викладачами на Міжнародній літній школі медійного права традиційно виступають кращі українські та іноземні фахівці, серед яких разом з експертами ЦЕДЕМ юристи Європейського суду з прав людини, начальник відділу департаменту виконання рішень Європейського суду з прав людини, директор з юридичних питань групи компаній “1+1 медіа”, конституційний експерт Української Гельсінської спілки з прав людини, старший радник офісу Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ, лектор з цифрових медіа та інформаційних технологій у Единбурзькій юридичній школі в Університеті Единбурга, представники британської організації «Артикль 19», заступник генерального директора НСТУ, експерти Ради Європи, медійні юристи, науковці, журналісти та низка інших фахівців.

Міжнародну літню школа в різні роки підтримували МГО Міжнародна підтримка ЗМІ, «Інтерньюз Нетворк», Міжнародний фонд “Відродження”, Офіс Ради Європи в Україні, Шведський уряд та IREX Europe.