База профайлів ЧЕСНО – унікальний онлайн ресурс з інформацією про суддів

У листопаді 2017 року ЦЕДЕМ в рамках кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! запустив унікальну базу профайлів суддів України. База профайлів суддів – єдиний в Україні онлайн-ресурс, на якому в одному місці зібрана вся інформація про суддів (декларації, родинні зв’язки, судові рішення, доброчесність, публікації у ЗМІ). 

Це одночасно інструмент для формування історичної пам’яті про українських суддів, корисний ресурс для пошуку інформації про суддів, а також засіб м’якого впливу громадськості на хід судової реформи. 

Станом на початок 2021 року в базі можна знайти профайли про понад 5000 суддів. Це судді усіх судів міста Києва, судді Верховного Суду, Вищого антикорупційного суду, судді апеляційних судів усіх областей, а також судді судів першої інстанції частини регіонів. Команда ЧЕСНО. Фільтруй суд! постійно наповнює базу та презентує профайли місцевих служителів Феміди.

За перші три роки роботи бази профайли суддів на сайті ЧЕСНО. Фільтруй суд! переглянули 600 тисяч разів.

База профайлів суддів стала надійним джерелом інформації про суддів для адвокатів та інших учасників судових процесів, громадян, які цікавляться судовою тематикою, а також для самих суддів. За нашою інформацією, самі судді використовують базу профайлів ЧЕСНО для пошуку інформації про суддю, який ухвалив те чи інше рішення, коли із ним працюють.

У профайлах зібрана інформація із відкритих джерел про кар’єру, сумнівні судові рішення, статки, родинні зв’язки, причетність до корупційних справ та інші дані, які дозволяють зробити висновки про доброчесність судді. Судді, які порушили щонайменше один критерій доброчесності, є недоброчесними та відмічені у профайлах чорним часником.

База доступна на сайті ЧЕСНО. Фільтруй суд! за лінком.

Також команда ЧЕСНО. Фільтруй суд! відслідковує перебіг резонансних справ про корупційні правопорушення, обвинуваченими в яких є судді. Ознайомитись з ними можна у інтерактивній базі за посиланням.