ЦЕДЕМ започаткував інфокампанію, яка привертає увагу до підтримки та безпеки волонтерів

Український волонтерський рух – невід’ємна частина нашого суспільства, а їхня невтомна праця щодня наближає Україну до перемоги. 

Є чітка історична закономірність: становлення та посилення українського волонтерського руху зазвичай припадає на часи загострення кризових ситуацій у нашому суспільстві. Зусиллями волонтерів вистояла Революція Гідності, і завдяки їхній потужності та відданості ми протистоїмо ворогу в найважчій війні в історії нашої держави. 

Докладаючи максимальних зусиль до вирішення фантастичних непосильних завдань, волонтери та волонтерки потребують підтримки, розуміння, допомоги  та турботи про їхню безпеку.  

Аби підтримати волонтерську спільноту та наголосити на потребі самих волонтерів дбати про власну безпеку та внутрішній ресурс, у вересні-листопаді 2023 року ЦЕДЕМ спільно з PEDAN BURO розпочав інформаційну кампанію “ВОЛОНТЕРАМ, З ТУРБОТОЮ”. 

Як і всі, волонтери та волонтерки втомлюються, хворіють, втрачають близьких, переживають емоційне вигорання – тож ідея важливості підтримки їхнього ресурсу та безпеки стала пріоритетом кампанії та головним меседжем до суспільства. 

Відео, яке лягло в основу комунікаційної кампанії, було створене у межах проєкту Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства за підтримки USAID Ukraine – USAID Україна.

Героями міні-історій, з котрих сформоване відео, стали звичайні українці та українки, цивільні та військові, яким під час повномасштабного вторгнення допомагали наші колеги, волонтери зі Схід SOS, Благодійного фонду “Добрі справи Закарпаття”, Благодійного фонду “Закарпатські шаркані”Kárpátaljai Sárkányellátó та з Добробату.  

Вони допомагали з евакуаціями з гарячих точок, збором термінових коштів, закупівлями необхідних ліків, їжі, одягу та багатьма іншими питаннями. Герої відео дякували своїм рятівникам і рятівницям та просили подбати про себе так, як волонтери подбали про них.

Відеоролик “Волонтерам, з турботою” можна переглянути тут.

Результати кампанії вразили як авторок ідеї, так і власне розробників відео, оскільки кампанія посилила та перезавантажила вже наявний у суспільстві тренд #подякуйволонтеру. 

Загальне охоплення переглядів відео склало 906 874 осіб. 

Інфлюенс-підтримка охопила 268 418 осіб через платформи Instagram, Facebook та TikTok. Серед них: Марк Мельниченко, Катя Бльостка, Христя Жук, Катя Маркова, Іра Симчич, Ярослава Кравченко, Олександр Педан, а також офіційна сторінка sho_tam.

Аудиторії також гарно зустріли відео в медіа, а саме: WoMo, Новини Полтавщини, Громадський простір, ГУРТ, Майдан, amazing Ukraine, МамаТато. Загалом відеоролик отримав охоплення у 559 950 глядачів.

Варто зазначити, що охоплення з понад 70 000 переглядів було отримане з інших соціальних медіа. 

За 10 років війни ми втратили багатьох волонтерів та волонтерок, чий вклад в перемогу неоціненний і кому ми довічно будемо вдячними.

Тож підтримка, захист, визнання та турбота про всіх сьогоднішніх волонтерів та волонтерок мають стати пріоритетом для нас усіх, аби зберегти їх та наблизити перемогу України. 

Відео створене Центром демократії та верховенства права в межах проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України”, що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку USAID Ukraine – USAID Україна разом із PEDAN BURO.