Конкурс на консультантів для підготовки правових та інформаційно-аналітичних матеріалів цілей проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України”

June 18, 2024

Центр демократії та верховенства права оголошує конкурс на короткострокове проєктне залучення декількох консультантів для підготовки правових та інформаційно-аналітичних документів для цілей проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України”, що реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (АМР США) (надалі – проєкт).

ОЧІКУВАНІ ПОСЛУГИ ВКЛЮЧАТИМУТЬ:

Під безпосереднім наглядом координатора проєкту ЦЕДЕМ здійснюватиметься підготовка правових та інформаційно-аналітичних документів та участь у публічних подіях щодо наступного.

Технічне завдання 1:

Розробка проєкту політики “Про залучення та співпрацю з волонтерами” для неприбуткових організацій, який може бути використаний, в тому числі, громадськими та благодійними організаціями при залученні волонтерів до їх діяльності, а також презентація проєкту політики “Про залучення та співпрацю з волонтерами” в рамках серії публічних заходів.

Очікується, що проєкт політики “Про залучення та співпрацю з волонтерами” буде включати, але не виключно, розділи, які визначатимуть систему взаємодії неприбуткової організації та волонтерів за наступними компонентами:

 • Загальні положення. Визначення законодавчої основи щодо взаємодії волонтера та організації, напрями волонтерської діяльності до яких може долучатися волонтер..
 • Принципи відбору та залучення волонтерів. Хто може бути залученим до волонтерства в організації (в т.ч. іноземці, неповнолітні),яким критеріям має відповідати особа, тощо.
 • Довгострокове та короткострокове волонтерство.
 • Права та обов’язки волонтера.
 • Права та обов’язки організації, яка залучає волонтера.
 • Координування діяльності волонтера.
 • Визнання та фіксація результатів волонтерської діяльності. Порядок надання волонтеру документу (свідоцтво), тощо яке засвідчує результати його волонтерської діяльності, з зазначенням напряму, періоду такої діяльності та кількості відпрацьованих волонтером годин.
 • Договір про провадження волонтерської діяльності. Зразок договору в додаток.
 • Порядок відшкодування волонтеру витрат пов’язаних зі здійсненням волонтерської діяльності.
 • Фізична, юридична, ментальна та цифрова безпека волонтера.
 • Відповідальність за порушення політики “Про залучення та співпрацю з волонтерами”.

Орієнтовна кількість робочих днів необхідна для надання послуг в рамках технічного завдання №1  до 10 днів

Технічне завдання №2:

Підготувати аналітичний інформаційно-аналітичний документ “Забезпечення безперешкодного права на доступ ОГС до правосуддя як невід’ємної складової права на свободу об’єднань”. У ході надання послуг передбачаються наступні етапи роботи:

 • Дослідження релевантної практики ЄСПЛ як правового фундаменту.
 • Дослідження судової практики українських судів, зокрема висновків із застосування норм права, викладених у постановах Верховного Суду, врахування яких є обов’язкових для судів нижчих інстанцій.
 • Визначення переліку умов, дотримання яких є необхідним для безперешкодного доступу до правосуддя громадського об’єднання в інтересах своїх учасників (вимоги до статутних документів, механізми оформлення звернень учасників до громадських об’єднань та відповідних управлінських рішень тощо).
 • Визначення переліку умов, дотримання яких є необхідним для безперешкодного доступу до правосуддя громадського об’єднання з питань, що стосуються довкілля, на підставі Орхуської конвенції (вимоги до статутних документів, механізми оформлення звернень до громадських об’єднань та відповідних управлінських рішень тощо).
 • Формування переліку практичних порад, дотримання яких дозволить отримати безперешкодний доступ до правосуддя громадського об’єднання в інтересах своїх учасників та з питань, що стосуються довкілля.
 • Формування шаблонів необхідних документів та/або формулювань для відображення їх у статутних документах та управлінських рішеннях.
 • Підготовка посібника або порадника для громадських об’єднань на основі інформації, отриманої в ході досліджень, описаних вище.

Орієнтовна кількість робочих днів необхідна для надання послуг в рамках технічного завдання №2 до 50 днів

Технічне завдання №3:

 • Підготовка правових і аналітично-інформаційних матеріалів у сфері регулювання діяльності та перебування в Україні іноземних легіонерів ( мінімум 2).
 • Передбачається підготовка узагальнених консультацій на основі аналізу національного та міжнародного законодавства в цій сфері, яке регулює правовідносини іноземців-легіонерів та державу Україна в умовах воєнного стану.

Орієнтовна кількість робочих днів необхідна для надання послуг в рамках технічного завдання №3  до 25 днів

Технічне завдання №4:

Під безпосереднім наглядом координатора проєкту ЦЕДЕМ та за погодженням з представниками Національної соціальної сервісної служби:

 • доопрацювання проекту Концепції Державної програми з розвитку волонтерської діяльності в Україні з урахуванням пропозицій та рекомендацій ЦЕДЕМ, Мінсоцполітики та Національної соціальної сервісної служби.
 • надання консультативної підтримки Національній соціальній сервісній службі та Мінсоцполітики під час затвердження Концепції відповідно до вимог чинного законодавства України.
 • створення першого драфту Державної програми з розвитку волонтерської діяльності в Україні на основі Концепції.
 • підготовка звіту у текстовому форматі українською мовою (Word-формат) за результатами наданих послуг.

Орієнтовна кількість робочих днів необхідна для надання послуг в рамках технічного завдання №4  до 60 днів

ВИМОГИ:

 • вища освіта (ступінь магістра/спеціаліста з права, менеджменту або у суміжних галузях);
 • досвід експертної діяльності у сфері підготовки програмних та аналітичних документів;
 • навички підготовки інформаційних та комунікаційних матеріалів;
 • вільне володіння українською мовою та володіння англійською мовою не нижче Upper Intermediate;
 • досвід роботи у міжнародних проєктах та організаціях у якості залученого експерта/ки (консультанта/ки) буде перевагою;
 • досвід співпраці з державними установами буде перевагою.

Період надання послуг: до 30 вересня 2024 року.

Послуги можуть надаватись дистанційно. Участь у публічних подіях очікується фізична (за умови проведення її офлайн)

Для участі у конкурсі надішліть наступну інформацію та документи до 25 червня 2024 р. включно. на пошту cv@cedem.org.ua:

 1. Резюме та короткий супровідний лист довільної форми (декілька абзаців).
 2. Вкажіть ім’я, прізвище та контакти особи, яка може вас рекомендувати.
 3. Просимо вказати номер технічного завдання, яке ви готові виконати
 4. Вкажіть вартість послуг за 1 робочий день (з розрахунку 8 годин) з урахуванням усіх податків та зборів, а також кількість днів, необхідних для надання послуг.
 5. Підтвердіть, що ви зареєстрований/на як ФОП (3 група).

Просимо вказати тему листа: “Пропозиція: Консультант для підготовки правових та інформаційно-аналітичних документів”.

В разі відсутності заявок кандидатів у зазначений термін, ми залишаємо за собою право продовжити термін прийняття заявок за тими позиціями, на які не отримали пакету документів.

При надсиланні документів ви даєте згоду Центру демократії та верховенства права на обробку та збереження ваших персональних даних. Мета – оцінка вашої кандидатури на позицію консультанта. Це включає звірку кваліфікації, здібностей, досвіду, а також організацію співбесід чи інших форм оцінювання. Персональні дані будуть зберігатись в цілях можливої подальшої пропозиції до участі у інших конкурсах організації та (або) співпраці. Дані можуть бути знищені за запитом кандидата/ки.

Центр демократії та верховенства права – аналітично-адвокаційний центр, що працює в громадському секторі України з 2005 року, спрямовуючи свої зусилля на розвиток незалежних медіа, громадянського суспільства, та побудову правової держави в Україні.

Проєкт “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України”, реалізується IСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.

Більше про роботу Центру у річних звітах: https://cedem.org.ua/annual_reports/.