Чи є публічною інформація про отримання повісток працівниками органу місцевого самоврядування?

До Центру демократії та верховенства права звернувся запитувач, який намагався отримати у міської ради інформацію про працівників цієї ради, що отримали повістки про мобілізацію в зону АТО. В отриманні інформації йому було відмовлено, оскільки така інформація, на думку розпорядника, не є публічною.

Отже, давайте розглянемо чи правомірною є відмова в даному випадку.

Для того, щоб вважати інформацію публічною, потрібно, щоб вона відповідала наступним вимогам:

  • Інформація створена або отримана розпорядником (органом влади) в процесі виконання ним своїх функцій
  • Вона є відображеною на відповідних матеріальних носіях

 

Інформація повинна відповідати обом цим вимогам. Інакше вона не є публічною, а отже у органу влади немає обов’язку її надавати.

Повістки можна отримати за місцем проживання або місцем роботи військовозобов’язаного. Вони можуть бути вручені військовим комісаріатом або через уповноважених осіб, зокрема, органи місцевого самоврядування та місцеві виконавчі органи. Повістки вручаються особисто в руки і під розписку, вони не можуть бути надіслані поштою.

Розглянемо питання детальніше в двох аспектах:

  1. Якщо повістки вручені військовими комісаріатами за місцем проживання особи – то така інформація не може вважатися публічною, адже міська рада не отримує та не фіксує такі повістки, тобто не створює матеріальний носій (наприклад, якусь базу осіб, які отримали повістки) на якому відображена запитувана інформація.
  2. Якщо повістки вручаються органами місцевого самоврядування.

 

Відповідно до ст. 38 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» в адміністративно-територіальних одиницях, де немає військових комісаріатів, відповідні органи місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ та організацій, у тому числі навчальних закладів, незалежно від підпорядкування і форм власності зобов’язані на вимогу військових комісаріатів сповіщати призовників і військовозобов’язаних про їх виклик до військових комісаріатів, забезпечувати своєчасне прибуття за цим викликом, у семиденний строк повідомляти районні (міські) військові комісаріати про прийняття на роботу (навчання) та звільнення з роботи (навчання) призовників і військовозобов’язаних.

Отже, Законом на орган місцевого самоврядування покладено обов’язок виконання функції із сповіщення осіб про мобілізацію. Із цього випливає, що ми маємо право запитувати інформацію, що стосується виконання органом своїх функцій.

Хоча знову ж таки, інформація про вручення повісток повинна бути відображена на певних матеріальних носіях. У міської ради може бути інформація про осіб, яким вона вручила повістки. Проте, якщо із переліку цих осіб неможливо виокремити працівників саме міської ради, то така інформація теж не буде надана на запит.

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Докладніше про консультації

 

Задайте Ваше питання через форму:

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Ваше повідомлення


Також ви можете звернутися до нас іншими способами: