Напрям "Верховенство права"

Верховенство права в державі забезпечує чіткі правила гри та дозволяє громадянам жити у незалежній демократичній країні. Для встановлення та роботи таких правил в державі мають якісно та ефективно працювати влада, виконуватись закони та забезпечуватись незалежне та незаангажоване правосуддя. Верховенство права – це про якісне життя громадян, економіку та інвестиційну привабливість країни. 

Спрямовуючи свої зусилля на розвиток верховенства права в Україні, ми працюємо у таких сферах:

  • Вибори. Задля формування демократичних інституцій, важливим є підтримка реалізації виборчої реформи, удосконалення виборчого законодавства, реалізація прав громадян на усвідомлений вибір та права бути обраним через прозорі та зрозумілі демократичні процеси.
  • Рух ЧЕСНО. Як співініціатори Руху ЧЕСНО ми спільно із Центром ЮА з 2011 року працюємо у напрямку покращення якості української політики.
  • ЧЕСНО. Фільтруй суд! Кампанія громадського контролю, в рамках якої ми спрямовуємо свої зусилля на утвердження справедливого правосуддя через оновлення та очищення суддівських лав та створення унікальної онлайн-бази профайлів суддів.
  • Доступ до інформації. Експерти ЦЕДЕМ, як співавтори закону про доступ до публічної інформації, надають особливу увагу імплементації закону через навчання держслужбовців і громадян, розвивають спільноту активістів у цій сфері та напрацьовують успішну судову практику.

В рамках напряму експерти ЦЕДЕМ готують аналітичні та інформаційні продукти, розробляють проекти вирішень проблемних аспектів сфери, проводять інформаційні та адвокаційні кампанії.

Проекти

Доступ до інформації
Експерти Центру демократії та верховенства права є співавторами Закону “Про доступ до публічної інформації”, який…
Вибори
Чесні вибори за чіткими, зрозумілими та справедливими правилами – важлива частина демократії. В Україні кожні…
ЧЕСНО. Фільтруй суд!
ЧЕСНО. Фільтруй суд! – довгострокова кампанія громадського контролю, спрямована на активізацію суспільства задля очищення суддівських…
Архів
Правові потреби малого та середнього бізнесу в Україні
З листопада 2019 року до серпня 2020 року Центр демократії та верховенства права в партнерстві…
Архів
Рух ЧЕСНО
ЧЕСНО – це громадський рух, що має на меті стимулювати прозорість, підзвітність та відкритість представників…
Архів
Ініціатива 11
Ініціатива 11 – це  коаліція громадських організацій: Центр демократії та верховенства права, Всеукраїнська ліга правників проти…
Архів
Відкритий парламент
«Відкритий Парламент» – міжнародна ініціатива, яка координується відповідною робочою групою з питань законотворчої відкритості, що…
Дивитись архів проектів
Новини
Інфографіка
Судові справи
Консультації
Анонси
Аналітика
Бібліотека