Онлайн-тренінги для коаліцій ОГС “Розвиток спроможності коаліцій та спільнот в умовах війни”

August 16, 2022

В умовах повномасштабного вторгнення РФ в Україну перед коаліціями організацій громадянського суспільства постали нові виклики. Перше завдання для активістів – зберегтися, перезавантажитися та стати на воєнні рейки. Важливо бути готовими до часткової або повної трансформації діяльності, переосмислення підходів до організації своєї діяльності і взаємодії всередині спільнот, до забезпечення цифрової безпеки спільнот та коаліцій, а також вміти правильнокомунікувати назовні про свою діяльність на шляху до спільної перемоги України над ворогом.

Учасники отримають дієві інструменти з посилення інституційної спроможності та підготовки антикризових планів (зокрема, комунікаційних та з цифрової безпеки) для своїх громадських організацій. 

Відкрита реєстрація за покликанням: https://forms.gle/w7ttWNsTVNhiEujQ6.

Місце проведення: Київ, платформа Zoom

Партнери/співорганізатори: партнер проведення другого тренінгу – Лабораторія цифрової безпеки

Тренінг 1. “Як трансформувати ОГС в умовах війни”,  Тренер Іван Омелян, експерт з розвитку спільнот, організацій та коаліцій

Дата проведення: 

22 серпня 2022, 11.00-13.00

Опис тренінгу 

В умовах повномасштабного вторгнення перед коаліціями організацій громадянського суспільства постали нові виклики. Перше завдання для активістів – зберегтися, перезавантажитися та стати на воєнні рейки. Це означає часткову або повну трансформацію діяльності, переосмислення підходів до організації своєї діяльності і взаємодії всередині спільнот. Разом з Іваном Омеляном, проведемо аналіз за Гаврилишиним: “Думай глобально, дій локально”, розглянемо інструменти та підходи до роботи з людьми і їхніми потребами, пошукаємо нову стратегію через діяльність.

Тренінг 2. “Цифрова безпеки спільнот під час війни”, тренерки – Мар’яна Яцишин, комунікаційниця та консультантка цифрової безпеки, SAFETAG аудиторка та Аліна Елєвтєрова, консультантка з цифрової безпеки “Лабораторії цифрової безпеки”

Дата проведення: 

23 серпня 2022, 12.00-14.00

Опис тренінгу:

Інформація, включно з персональною, стала надзвичайно цінним ресурсом під час війни та має бути захищеною на високому рівні. Коаліції та спільноти ОГС оперують великими колосальними обсягами даних, чутливість якої максимально зростає в умовах війни та з урахуванням швидкості прийняття рішень щодо волонтерської, гуманітарної, документуючої діяльності. Тож як захистити чутливу інформацію на власних і робочих пристроях? Як безпечно обмінюватися інформацією? Як убезпечити інформацію, коли існує загроза примусового вилучення техніки з офісів організацій? Відповіді знаходитимемо під час цього практичного майстер-класу.

Тренінг 3. “Кризові комунікації спільнот під час війни: Чого варто уникати та що потрібно робити”,  Тренер – Олександр Равчев,  консультант з питань публічної комунікації та взаємодії з органами влади

Дата проведення: 

29 серпня 2022, 12.00-14.00

Опис тренінгу:

Одним з найважливіших компонентів ефективної роботи спільнот та коаліцій ОГС є чітка і коректна комунікація – як зовнішня, так і внутрішня. В умовах воєнного стану не тільки діють обмеження певних прав і свобод громадян і об’єднань, але й виникають філософські, політичні, ціннісні та інші питання, які надзвичайно важливо враховувати громадського сектору. Часто від невдалої комунікації залежить репутація не тільки організації, але і її партнерів, а в деяких випадках, мова може йти про безпеку чи імідж нації. Тож будемо говорити про кризову і не тільки комунікацію спільнот ОГС під час війни.

За результатами навчання учасники зможуть підготувати антикризові плани для своїх громадських організацій. Також: знатимуть які аспекти своїх комунікативних продуктів потрібно моніторити, щоб не створити кризу, отримають загальну методологію реакції на кризові ситуації в комунікації, дізнаються актуальні приклади реакції громадських і урядових організацій на кризові ситуації.


Запрошуємо до участі в тренінгах Спільноти/коаліції ОГС, які можуть уповноважити 1-2 представників для участі в навчанні та зацікавлені в розбудові своєї діяльності та зміцненні інституційної спроможності. Уповноваженими представниками спільноти/коаліції ОГС можуть бути члени спільнот/коаліції, які мають досвід роботи з командами в якості лідера, керівника, фасилітатора, і мають вплив на процеси розвитку спільноти/коаліції.

Від однієї спільноти/коаліції можлива реєстрація до 2 представників.

Якщо вам цікава така можливість, тоді заповніть, будь ласка, форму за посиланням  до 21 серпня 2022 включно.

Відібрані учасники/учасниці отримають запрошення та посилання на долучення до Зум. Учасники будуть об’єднані в одну групу.

Передбачена відеотрансляція тренінгів  у частині публічної частини майстер-класу. Трансляція питань-відповідей учасників тренінгу не передбачена.

Якщо маєте запитання – пишіть на електронну скриньку a.isichko@cedem.org.ua із зазначенням у темі листа “Онлайн-тренінги для коаліцій ОГС”

Серія тренінгів “Розвиток спроможності коаліцій та спільнот в умовах війни” проводиться в межах проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства”, що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.