Програми посилення громадянського суспільства

Центр демократії та верховенства права власним прикладом доводить, що історії успішних змін пишуть саме активні і відповідальні громадяни та їх об’єднання. Беззаперечно, громадянське суспільство України є одним з найпотужніших в світі. Революція Гідності, феномен волонтерства та благодійництва воєнного часу, адвокація інтересів України за кордоном, підтримка держави на шляху до членства в ЄС, опір агресору – лише частка роботи організацій громадянського суспільства (ОГС) в Україні. Для успішної роботи ОГС важливо забезпечити динамічне і адаптивне правове середовище їх роботи, розвинути партнерства з державними інституціями, посилити коаліції ОГС, забезпечити навчання всім необхідним для ефективної роботи навичкам, і розвинути культуру менторства, допомогти передачі інституційної пам’яті від досвідчених недавно створеним ОГС, посилити правову, цифрову, фізичну, ментальну та фінансову безпеку. Все це ЦЕДЕМ робить для посилення голосу ОГС та їх впливу на хід реформ в нашій країні. 

Найбільшим проєктом ЦЕДЕМ на посилення громсектора був реалізований в 2019-2025 роках проєкт “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України”. Проєкт було реалізовано ІСАР “Єднання” у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та ЦЕДЕМ. Консорціум працював над досягненням наступних цілей: – зміцнення інституційних спроможностей ОГС, покращення правових умов діяльності громадянського суспільства, сприяння дослідженням і вивченню проблем, викликів та можливостей розвитку громадянського суспільства. Ось тільки деякі з результатів роботи ЦЕДЕМ в межах проєкту: координація створення і оновлення Карти правових реформ для громадянського суспільства, започаткування та проведення 6 Менторських програм для підсилення адвокаційних спроможностей новостворених ОГС із різних регіонів України, навчальні тренінги та інформаційні кампанії, робота над запровадженням механізму відсоткового відрахування, покращення законодавства для волонтерів та організацій, які їх залучають, покращення доступу ОГС до якісного банківського обслуговування, посилення партнерства та співпраці з урядовими та парламентськими інституціями, започаткування комунікаційної платформи медіа, ОГС та держави для вирішення адженди ТОТ, посилення культури безпеки ОГС.

Більшу частину наших активностей ми продовжуємо реалізовувати за підтримки інших донорів і партнерів з розвитку, маючи на меті посилення та управнення ОГС, їх коаліцій, активістів і волонтерів. 

 

 

 

 

Новини
Анонси
Інфографіка
Відео
Консультації
Аналітика
Бібліотека

Інші проекти напряму "Громадянське суспільство"

100 вчинків відповідальних громадян
Бути відповідальним – новий тренд! У 2021 році команда Центру демократії та верховенства права запустила…
Архів
Реанімаційний Пакет Реформ
Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ (РПР) – спілка громадських організацій, що працює у напрямі підтримки та…
Кампанія “За безпечні дороги”
Кампанію “За безпечні дороги” ініціював Центр демократії та верховенства права у партнерстві з ГО Vision…
Київ без тютюнового диму
Центр демократії та верховенства права підтримує здоровий спосіб життя та з 2010 року бореться з…
Архів
Відкритий Університет Реформ
Відкритий Університет Реформ (ВУР) – це освітній проєкт для молоді, яка прагне дізнатися більше про…
Навчальні проєкти у сфері адвокації
Центр демократії та верховенства права активно працює у сфері адвокації важливих для суспільства рішень на…
Дивитись архів проектів