Злагоджена і стала робота організацій громадянського суспільства (ОГС), які впроваджують корисні соціальні зміни, залежить від правового поля, у якому вони діють. Реєстрація організації, оподаткування, фінансова сталість, державна підтримка, розвиток волонтерства, гуманітарна допомога, співпраця з державним сектором – ці та інші правові аспекти впливають на їхню щоденну роботу.
В умовах воєнного стану ці питання є особливо гострими, оскільки деякі права ОГС обмежуються і виникають додаткові виклики, пов’язані з удосконаленням законодавства. Як громадянське суспільство впроваджувало реформи попри війну і наближало перемогу України ці пів року? Завдяки чому і кому ці зміни відбулися та що попереду – говоритимемо під час панельних дискусій та зустрічей Форуму.
15-16 вересня 2022 року у Києві команда проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», який реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ), організовує ІІ Форум правових реформ для громадянського суспільства: нові виклики та досягнення в умовах війни. Подія припадає на другу річницю презентації Карти правових реформ для громадянського суспільства в Україні.
Захід відбудеться у комбінованому форматі (онлайн/офлайн). Зокрема, безпосередня (офлайн) участь передбачена для спікерів та спікерок та зареєстрованих учасників й учасниць. Місце проведення ми повідомимо зареєстрованим учасникам та учасницям. Так само їм надішлемо посилання на відеотрансляцію події.
Форум правових реформ для громадянського суспільства проводиться щорічно і є майданчиком для всеукраїнського діалогу щодо прогресу у покращенні правового поля для діяльності організацій громадянського суспільства.
Мета цьогорічного Форуму – презентувати та обговорити успіхи, перемоги та виклики у втіленні в законодавстві України положень Карти правових реформ для громадянського суспільства за півроку повномасштабного вторгнення. А також – напрацювати рекомендації для громадянського суспільства під час і після війни, сформувати завдання для відновлення та відбудови України. Цьогоріч Форум буде присвячений поступу у покращенні правового поля для діяльності організацій громадянського суспільства в умовах повномасштабної війни Росії проти України.
День 1. Форуму (15 вересня) буде насичений панельними дискусіями, презентаціями та практичними семінарами, присвяченим адвокаційним кампаніям, покликаним покращити законодавство у сфері волонтерської та гуманітарної діяльності, сфері оподаткування, регулювання діяльності ОГС та забезпечення здійснення фінансового моніторингу.
Спікерами запрошено лідерів та лідерок думок з громадського та державного секторів, представників державних органів, народних депутатів, представників бізнесу.
День 2. Форуму (16 вересня) пройде у форматі активної роботи над вдосконаленням навичок і вмінь волонтерів та активістів, представників організацій, які залучають волонтерів та надають гуманітарну допомогу. Впродовж дня пройде практична дискусійна панель та низку майстер-класів.
До участі запрошуємо волонтерів та волонтерок, співавторів/співавторок Карти правових реформ для громадянського суспільства, учасників/учасниць Платформи за правові реформи для ОГС, лідерів громадських і благодійних організацій, державних службовців, відповідальних за сприяння розвитку громадянського суспільства, представників бізнесу та міжнародних організацій.
Робоча мова події – українська, також буде забезпечений синхронний переклад на англійську та жестову мови.
Програма заходу (оновлюється) за посиланням.
Для участі просимо до 10 вересня 2022 включно заповнити цю форму. Участь буде підтверджено не пізніше 13 вересня 2022 року.
Якщо у вас виникли додаткові запитання, прохання звертатися до Анни Ісічко, координаторки проекту Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України, ЦЕДЕМ, a.isichko@cedem.org.ua.
Форум став можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (АМР США) в межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», який реалізується ІСАР Єднання у партнерстві з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ).