Упродовж листопада 2023 – березня 2024 року Центр демократії та верховенства права організував низку онлайн-тренінгів з використання інструментів штучного інтелекту (ШІ) для організацій громадянського суспільства (ОГС).
Тренінги стосувались різних способів застосування ШІ, які можуть бути корисними для організацій громадянського суспільства, а саме використання ШІ у менеджементі ОГС; у документуванні воєнних злочинів та в грантрайтингу. Останній тренінг було присвячено юридичним аспектами використання творів, створених за допомогою ШІ.
Сукупно чотири тренінги зібрали понад 250 онлайн-учасників та майже 1500 переглядів. На них спікер_ки розповідали про практичні інструменти на основі систем генеративного ШІ, які можуть стати в нагоді представникам та представницям ОГС.
Відеозаписи тренінгів доступні за посиланнями нижче:
- “Штучний інтелект для керівників та лідерів ОГС: мінімальний необхідний набір для ефективного менеджменту” (спікерка – Ольга Петрів, юристка у сфері штучного інтелекту напряму “Незалежні медіа”);
- “Документування воєнних злочинів та штучний інтелект” (спікерка – Ольга Петрів);
- “Використання ШІ для грантрайтингу: лайфхаки та застороги” (спікер – Володимир Косенко).
Дивіться також конспект Володимира Косенка
- “Як використати ШІ та не порушити законодавство: що потрібно знати організаціям громадянського суспільства” (спікерки – Олена Спесивцева, юристка з авторського права та медійного права напряму “Незалежні медіа”, Ольга Петрів)
ЦЕДЕМ продовжує досліджувати регулювання, вплив та можливості інструментів штучного інтелекту.
Нагадуємо, у 2024-му році ЦЕДЕМ також розробив і презентував Гайд про інструменти ШІ для організацій громадянського суспільства. У ньому ви зможете дізнатись більше про генеративний штучний інтелект та про практичні способи його використання для різних типів завдань. Окрім того, Гайд містить інформацію про діпфейки, шелоуфейки та камери з технологією розпізнавання обличчя.
Серія тренінгів відбулась у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», що реалізується ІСАР Єднання у Цконсорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.