ЦЕДЕМ взяв участь у круглому столі про стійкість української демократії

January 8, 2025

4 грудня 2024 року Центр демократії та верховенства права взяв участь в круглому столі “Демократичні інститути України під час війни: чи достатній запас міцності?”. Чи достатній запас міцності демократичних інститутів, щоб і надалі забезпечувати функціонування політичної системи та держави в умовах війни? Чи існують хиткі ланки та загрози для повноцінного існування держави та стабільного поступу до ЄС? Що важливо зробити вже зараз, аби не втратити стійкість? Учасники заходу шукали відповіді на всі ці питання.

Повне відео дивіться за посиланням

Анна Ісічко, заступниця директорки, координаторка проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України”, виступила з коротким оглядом основних досягнень та викликів, на тлі яких сьогодні живе і працює українське громадянське суспільство. Немає сфер, в яких громсектор не мав би експертизи, і найближчим часом роботи ставатиме лише більше – особливо коли врахувати європейську інтеграцію України. 

Також відзначимо, що Анна Ісічко та Ігор Розкладай, заступник директорки, головний експерт з медійного права та модерації контенту в соціальних мережах, долучилися до підготовки аналітичного матеріалу “Огляд демократичних інститутів України під час війни”( проміжний звіт 2024) англійською та українською мовами. Вони стали авторами розділів “Медіа” та “Громадянське суспільство” відповідно.

Цей звіт підготували Democracy Reporting International (DRI) спільно з Центром політико-правових реформ та Коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ в межах втілення проєкту «Демократична інтеграція, стійкість та залучення» (Ukraine-DARE) за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.

Мета цього документу – проінформувати іноземних партнерів України про стан реформ в Україні. Раніше, 25-27 листопада 2024 року, ЦЕДЕМ долучився до міжнародної конференції “Демократія під час війни: Стійкість та майбутнє демократичних інститутів України”, Берлін. Понад 50 учасників з України та Німеччини, що представляють Парламент та Бундестаг, громадянське суспільство та медіа взяли участь у цьому заході для обговорення поточного стану справ в Україні та необхідних кроків для продовження курсу демократичних реформ. 

Про що ми говорили в кулуарах? Звісно, про реформу Суспільного, необхідність розвитку щитів в протидії пропаганді РФ, роль депутатів німецького парламенту в довгостроковій підтримці українців, стан співпраці громсектора та державних органів в Україні, необхідність посилювати співпрацю між українськими та іноземними аналітичними центрами, а також ту експертизу, якою українці готові поділитися зі своїми європейськими колегами.

Цьогоріч експерти ЦЕДЕМ продовжать працювати над звітом, і забезпечать відповідне висвітлення просування реформ в сфері медіа та громадянського суспільства.

Відео з публічної частини круглого столу дивіться за посиланням.