Унікальний алгоритм моніторингу відкритості влади від ЦЕДЕМу перевірено у регіонах!

April 29, 2016

З метою здійснення моніторингу стану імплементації законодавства про доступ до публічної інформації, Центр демократії та верховенства права (CEDEM) реалізував в Україні Платформу “Омбудсман плюс”.

Експерти CEDEM розробили унікальну методологію, що дає повну картину імплементації норм законодавства про доступ, особливо стосовно розпорядників на рівні областей, знайшли активістів у кожній області та консультували їх у процесі проведення моніторингу. 

Ця методологія унікальна не тільки своє всеосяжністю, але ще й тим, що була успішно відпрацьована у всіх областях України. Громадські активісти-монітори проекту власноруч здійснили кожен з етапів моніторингу у себе в області: 

– відвідали місця для ознайомлення у приміщеннях розпорядників;

– подали запити різними способами;

– відвідали засідання місцевих рад;

– проаналізували сайти та нормативні акти розпорядників“, – зазначає координатор проекту “Омбудсман плюс”, заступник директора Центру  демократії та верховенства права Тетяна Олексіюк і висловила від імені громадської організації вдячність моніторам за активну роботу та небайдужу громадянську позицію. 

Експерти Центру демократії та верховенства права (CEDEM) розробили покрокові дієві алгоритми перевірки стану імплементації законодавства про доступ до публічної інформації по усіх 4 хвилях моніторингу. 

Як в органах державної влади дослідити спеціальне місце для роботи з документами

Детально з унікальною методологією проведення моніторингу, розробленою командою Платформи Омбудсман плюс та юристами Центру демократії та верховенства права, за посиланням:

https://cedem.org.ua/news/ombudsman-plus-mistse-roboty/

3 кроки для дослідження інформації про фінансові ресурси розпорядника

Детально про методологію за посиланням:

https://cedem.org.ua/news/ombudsman-plus-finance/

Як дослідити відкритість засідань розпорядника, оприлюднення проектів і прийнятих рішень

Ознайомитися з методологією та дієвим алгоритмом, як дослідити відкритість сесій органів місцевого самоврядування можна за посиланням: 

https://cedem.org.ua/news/ombudsman-plus-instruction3/

Як перевірити повноту та своєчасність надання інформації на запит 

Детальний опис необхідних кроків читайте за посиланням: 

https://cedem.org.ua/…/yak-pereviryty-povnotu-ta-svoyech…/

Про усі результати проекту команда Платформи “Омбудсман плюс” повідомить наприкінці травня. 

Проект здійснюється за підтримки громадських активістів та у співпраці з офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.