Деолігархізація медіа: як забезпечити незалежність ЗМІ від їхніх власників?

Початок події: 2019-07-15 14:00:00

15 липня о 14.00 в INVERIA flow space (вулиця Володимирська, 49А, зал Lecture Hall) відбудеться експертна зустріч “Деолігархізація медіа: як забезпечити незалежність ЗМІ від їхніх власників?”. Захід проводить Центр демократії та верховенства права спільно з медіа-експертами і громадськими організаціями з метою обговорення шляхів вирішення проблеми деолігархізації медіа. 

Після обрання нового президента в публічному дискурсі знову постало питання про деолігархізацію медіа, як спосіб очищення медійного простору і унезалежнення редакційної політики. З появи в 90-х роках українські загальнонаціональні аудіовізуальні медіа досить швидко були сконцентровані в руках кількох олігархів. Олігархи не сприймають медіа як бізнес, який приносить дохід. Навпаки медіа і особливо телебачення – це інструмент впливу на громадську думку, можливість для захисту власного бізнесу, продажу лояльності будь-якій чинній владі, підтримки власних політичних партій та знищення опонентів. Особливо сильно ця проблема проявляється під час передвиборних кампаній, коли медіа перетворюються на зброю у боротьбі олігархів. 

Попри достатньо однакове розуміння проблеми, в Україні відсутня єдність щодо шляху як подолати чи бодай зробити меншим контроль олігархів над мас-медіа. Запровадити обмеження на кількість телерадіоорганізацій, які може контролювати одна особа? Заборонити мати одночасно у власності і газети, і телеканали? Обмежити частку однієї особи в телерадіоорганізації? Прозорість медіа-власності, ухвалена в 2015 році дала перший поштовх для розуміння реальної ситуації на медійному ринку, але прозорість фінансування та концентрація медіа залишається неврегульованим. 

ЦЕДЕМ запрошує обговорити та спільно напрацювати різні варіанти  вирішення проблеми контролю олігархів над засобами масової інформації.  До обговорення запрошені медіа експерти, журналісти, представники громадських організацій та представники політичних партій.

Захід відбудеться у просторі INVERIA flow space, вулиця Володимирська, 49А, зал Lecture Hall.

Тривалість заходу – 14:00-16:00

Для реєстрації на захід заповніть, будь ласка, форму.

Для додаткової інформації: Катерина Кулина, k.kulyna@medialaw.kyiv.ua, (044) 383 20 44.