Експертне онлайн-обговорення “Міжнародний день права знати. Досягнення та виклики у сфері доступу до публічної інформації”

September 22, 2021

Майже двадцять років тому, 28 вересня 2002 року у м. Софії (Болгарія) на зустрічі громадських та міжнародних організацій, що спеціалізуються у сфері свободи інформації було проголошено День права знати та Міжнародний день загального доступу до інформації. 

Право на інформацію та свободу слова є фундаментальним і закріплене на міжнародному рівні. Ратифікація Україною низки міжнародних угод та прийняття Закону “Про доступ до публічної інформації” позбавили державу монополії на розпорядження інформацією, а термін “публічна інформація” став звичним у повсякденному використанні: як для громадських активістів та журналістів, так і для державних службовців. 

Однак, популяризація права на інформацію залишається вкрай актуальною, тож 28 вересня з нагоди Міжнародного дня права знати ЦЕДЕМ планує провести публічне онлайн-обговорення, на якому разом з представниками експертного середовища плануємо дискутувати про:  

  • перспективи розвитку сфери доступу до публічної інформації; 
  • нові законодавчі ініціативи, зокрема спрямовані на імплементацію міжнародних договорів та покращення існуючої правової основи; 
  • проблематику нагляду за дотриманням права на інформацію. Ідеї та шляхи вирішення 

Трансляція події відбудеться на нашій сторінці у Facebook

Про це та багато іншого поговоримо 28 вересня. Для реєстрації на захід тисніть сюди.  

Дата: 28 вересня 

Час: 15:00-17:30

Платформа: Zoom

Проведення цього заходу стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews.